Jesienne oczyszczanie organizmu – potrzebne, czy nie?

Jesienne oczyszczanie organizmu

Czy właściwie to musimy się oczyszczać? Przecież organizm posiada idealny układ samoregulacji. Jest tyle informacji w Internecie, że nie wiadomo w co wierzyć. Okazuje się że jednak tak, to pierwszy krok do zdrowia i zdrowej skóry. Gdybyśmy odżywiali się w zgodzie z naturą i naszym wewnętrznym rytmem dobowym, może i nie byłoby to konieczne. Zrób prosty test i sam/ sama odpowiedz na pytania tak lub nie:


1. Codziennie kładę się spać pomiędzy 22.00 a 23.00
2. Nie przyjmuję żadnych leków
3. Nie miewam migren ani bóli głowy
4. Zażywam ruchu przynajmniej 4 razy w tygodniu przez 45 minut
5. Piję wodę i inne płyny ok 1,2 – 1,5 l/ dobę
6. Moja waga jest w normie.
7. Spożywam 3 porcje warzyw dziennie i przynajmniej 1 owoc dziennie
8. Suplementuję niezbędne witaminy i koenzymy
9. Nie palę papierosów.
10. Czuję dużo energii i mam poczucie szczęścia.


Jeśli odpowiedziałeś na 7 z 10 pytań twierdząco – brawo! – (nie dotyczy p. nr 7). Twój wynik jest świetny i jesteś na drodze do długowieczności. Może jest jeszcze coś, nad czym chciałbyś popracować?


\"Jesienne

Jeśli jednak nie jest łatwo Ci realizować powyższe punkty, koniecznie zrób detoks, aby zachować sprawność ciała i umysłu na długie lata. Już 14 dni na takiej diecie sprawia, że odzyskujesz energię, będziesz efektywnie pracować. Głównym zadaniem diety oczyszczającej jest poprawa funkcjonowania jelit, wątroby i nerek. Przygotowujemy organizm do regeneracji, dobrego żywienia, poprawiając mechanizmy przyswajania pokarmu, oraz wydalania kału i moczu. Zwiększa się poziom energii życiowej, cera nabiera blasku.


Przede wszystkim jelito grube – nasze centrum dowodzenia.


W etapie oczyszczającym stosujemy suplementację kształtującą środowisko układu pokarmowego a więc: bakterie acidofilne, błonniki rozpuszczalne i nierozpuszczalne (babka płesznik, siemię lniane  – napar z nasion), ekstrakty roślinne i herbaty ziołowe, kształtujące środowisko układu pokarmowego, wspierające pracę wątroby i nerek oraz magnez i wapń.


Nie zachęcam do głodówek, restrykcyjnych postów (np. Dieta wg Ewy Dąbrowskiej) a raczej do eliminacji pokarmów przetworzonych, słodzonych napojów, produktów pszenicznych i mięsnych oraz wprowadzenia do diety produktów typu super-foods jak awokado, zielone warzywa, olej lniany, konopny, suplementy z Omega-3, witaminę C i kiszonki, na które idzie najlepszy czas – jesień. Każdy dzień warto zacząć od wody z cytryną, naparu z ziół a na pierwsze śniadanie zafundować tartą marchewkę, za co bardzo podziękuje Ci wątroba.


Twoje wyzwanie to 14 dni bez słodyczy, przekąsek i fast-food a ostatni lekki posiłek o 18.00 . Zalecane posiłki – lekkie, głównie warzywne, z błonnikiem i zdrowymi tłuszczami, małą ilością węglowodanów, zawierające odpowiednio dobrane błonniki (jakościowo i ilościowo). Dobrze zastosować tzw. Okno żywieniowe jeden raz w tygodniu. Oznacza to przerwę w przyjmowaniu posiłku która trwa ok 15-16 godzin. Już po 12 godzinach uruchamiają się silne procesy naprawcze, regenerujące organy i tkanki. W tym miejscu warto podkreślić dobrze funkcjonującego układu jakim jest limfa. Odpowiedzialna jest za transport odpadów przemiany materii, więc jeżeli doświadczasz obrzęków np. nóg, pomyśl czy nie warto oczyścić dodatkowo limfy. Stosowanie naturalnych sposobów np. w postaci koktajlów, soków z dobranymi produktami roślinnymi, dają bardzo dobre efekty. https://holispace.com/produkt/konsultacja-z-zielarzem-wywiadem-i-zaleceniami/

Dla osób, które nie potrafią żyć bez postów, ważne jest aby sprawdzili swoje wyniki, przede wszystkim hormony tarczycy, poziom żelaza i wykonali ogólne badanie krwi i moczu. Można też zrobić analizę stanu zdrowia Vieva, która pokazuje ponad 120 parametrów zdrowia. Szybkie i bezbolesne badanie wskazuje niedobory witamin, pierwiastków oraz ewentualne odchylenia w poszczególnych układach jak układ oddechowy, krążenia czy kostny. Więcej o badaniu: https://holispace.com/produkt/badanie-z-omowieniem-wynikow-2/


Dobre nawyki żywieniowe, warto wprowadzać na stałe w naszym życiu, by łatwiej się chronić przed chorobami cywilizacyjnymi oraz dla dobrego samopoczucia.


Kobiety w ciąży i karmiące nie mogą przechodzić postów. Pamiętać jednak należy iż ciąża to najlepszy czas by zadbać o zdrową dietę i nie fundować drugiego posiłku. Zwiększenie kaloryczności  od drugiego trymestru wynosi ok 200 kcal, o czym Panie często zapominają.


Chcesz więcej dowiedzieć się więcej? – zadzwoń: 797 481 006

Jesienne oczyszczanie organizmu

Publikowane na blogu treści o charakterze medycznym mają cel wyłącznie informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Nie mogą w jakikolwiek sposób zastąpić wizyty u lekarza, lekarskiej porady, zaleceń lekarza, czy też postawionej przez lekarza diagnozy.