Mezoterapia mikroigłowa – młoda skóra na długie lata

\"Mezoterapia

Mezoterapia mikroigłowa

Mezoterapia mikroigłowa to nowoczesny zabieg odmładzający i regenerujący skórę. Polega na gęstym nakłuwaniu skóry z jednoczesnym podawaniem składników biologicznie czynnych. Zabieg mezoterapii mikroigłowej jest sterylny i bezpieczny. Wykonywany jest specjalistycznym urządzeniem z jednorazowymi kartridżami wyposażonymi w określone ilości igieł. Głowica urządzenia uderza ruchem pulsacyjnym w skórę z prędkością 4000-6000 uderzeń na minutę, wytwarzając kontrolowane mikrouszkodzenia skóry.


\"Mezoterapia

Mezoterapię mikroigłową stosujemy w celu pobudzenia syntezy kolagenu i elastyny. Za pomocą mikronakłuć o głębokości od 0,25 mm do 2,5 mm dochodzi do powstania zamierzonego, kontrolowanego stanu zapalnego w skórze i uruchomienia procesów regeneracji. Dodatkowo podczas zabiegu aplikujemy koktajle z wysoką zawartością składników aktywnych, które są dostarczane do głębokich warstw skóry. Dzięki temu skóra staje się wyraźnie gęstsza, jędrniejsza, promienna, zmarszczki ulegają spłyceniu, a kontur twarzy poprawie.


Zazwyczaj w zabiegach na twarz, w celu odmłodzenia stosuje się nakłucia od 0,25 mm do 0,5 mm. W przypadku blizn długość igieł może sięgać nawet 1,5 mm.


Mezoterapia mikroigłowa to zabieg, który rozprawi się także z cellulitem, wiotkością skóry np. na brzuchu czy rozstępami. W tym celu stosujemy nakłucia sięgające nawet 2,5 mm.


Frakcjonowanie skóry

Dzięki technologii wykorzystującej frakcjonowanie (nakłuwanie) skóry mikroigłami, w naskórku powstają mikrouszkodzenia, które, dają możliwość głębokiego wprowadzenia specjalistycznych preparatów dobieranych indywidualnie do potrzeb skóry. Poza tym mikronakłuwanie prowokuje skórę do uruchomienia procesów naprawczych, będących podstawą odnowy tkanek.


Podczas zabiegu nie dochodzi do uszkodzenia dużych skórnych naczyń krwionośnych, co minimalizuje zagrożenie powikłaniami w postaci krwiaków czy siniaków. Dzięki temu proces rekonwalescencji po zabiegu ulega znacznemu skróceniu. Dlatego mezoterapia mikroigłowa sprawdza także się w bardzo delikatnych rejonach twarzy, jak np. okolice oczu.


Jakie substancje aktywne są wprowadzane do skóry w celu odmłodzenia?

  • niestabilizowany kwas hialuronowy, uzyskiwany na drodze fermentacji bakteryjnej (stymuluje wzrost liczby fibroblastów, aktywność komórek, zwiększa nawodnienie skóry)
  • kompleks multiwitaminowy dostarczający skórze witaminy, aminokwasy, minerały, koenzymy, kwasy nukleinowe, zapewnia odnowę komórek skóry
  • embrioblasty – wyciągi komórkowe uzyskiwane z embrionów owczych, stymulują fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, zawierają m.in. witaminy, minerały, aminokwasy oraz kwasy nukleinowe oraz FGF – fibroblast growth factor
  • polideoksyrybonukleotydy – stymulują wzrost liczby i aktywność fibroblastów, wzrost i przedłużone działanie FGF, aktywują receptory purynergiczne typu A2
\"Mezoterapia

Mezoterapia mikroigłowa jest doskonałą terapią pozwalającą uzyskać spektakularne efekty odmładzające skórę i polecana jest zarówno dla kobiet i mężczyzn. Zabieg ten zalecamy także dla młodzieży borykającej się z problemem blizn potrądzikowych.


Autor: mgr kosmetolog Karolina Dziadosz

Publikowane na blogu treści o charakterze medycznym mają cel wyłącznie informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Nie mogą w jakikolwiek sposób zastąpić wizyty u lekarza, lekarskiej porady, zaleceń lekarza, czy też postawionej przez lekarza diagnozy.