Masaż kobido – naturalny lifting twarzy

Masaż Kobido

Masaż Kobido

Masaż Kobido  w ostatnich latach zyskuje sobie coraz większą popularność w gabinetach kosmetycznych. Jest alternatywą dla zabiegów medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej. W języku japońskim nazwa „Kobido” oznacza „Dom pachnącego piękna”. Jest to rytuał, podlegający ściśle określonym regułom i technikom. Bazuje na tradycyjnej medycynie chińskiej znanej jako ” anma” ( w dosłownym tłumaczeniu naciskanie i pocieranie).

Legenda głosi, że w 1472 r. na południe od góry Fidżi odbył się wielki konkurs masażu. W czasie którego dwóch mistrzów przez wiele miesięcy rywalizowało ze sobą, skupiając się m.in. na masażu twarzy. Z dorobku obu masażystów powstał system masażu KOBIDO. Dzisiaj zarejestrowany jest jako nazwa handlowa i wymaga specjalistycznego szkolenia, aby mógł być oferowany pod tą właśnie nazwą.

Masaż Kobido obejmuje 48 kategorii ruchów (łącznie około tysiąca ruchów), które  wpływają na mięśnie i tkanki.. Filozofia Kobido mówi, że najszlachetniejsze piękno jest wynikiem harmonii zdrowia fizycznego, psychicznego i duchowego. Techniki tego specjalistycznego masażu działają na wszystkie te sfery. W połączeniu ze specjalistycznymi produktami pielęgnacyjnymi pomagają osiągnąć piękną, jędrną skórę oraz uniesiony owal twarzy.

Czym jest i na czym polega masaż twarzy Kobido?

Japoński masaż Kobido jest to manualna technika masażu twarzy o różnej intensywności.

Kobido działa głębokie warstwy skóry  oraz mięśnie. Usuwa napięcie mięśni,  poprawia przepływ krwi i limfy, uaktywnia nerwy, oraz zwiększa przepływ Qi (energii). Dzięki temu uzyskiwany jest efekt liftingu, a skóra wygląda znacznie młodziej i promienniej. Zmarszczki ulegają wyraźnemu spłyceniu, skóra staje się jędrna a owal twarzy uniesiony.

Masaż twarzy Kobido to doskonała alternatywa dla zabiegów medycyny estetycznej. Jest zupełnie beziwazyjny i bezbolesny.

Jak często wykonywać robić masaż Kobido?

W celu uzyskania efektu liftingu, zalecamy wykonanie serii 5-7 zabiegów w 7 dniowych odstępach.

Przeciwskazania: stany zapalne skóry, zakaźne i alergiczne skóry, rany i otarcia, nadciśnienie, podwyższona temperatura, trądzik różowaty, toksyna botulinowa i wypełniacze tkanek stosowane minimum 2 tygodnie przed Kobido

Jakie są efekty masażu twarzy Kobido?

Japoński masaż Kobido ma działanie liftingujące i modelujące owal twarzy. Lifting dotyczy nie tylko skóry, ale także tkanka podskórnej powięzi, mięśni. Różnorodność ruchów i technik masowania oraz wiele stopni intensywności masażu zmniejsza napięcie mięśni twarzy. Efektem jest zminimalizowanie widoczności zmarszczek mimicznych.

Japoński lifting Kobido oddziałuje również na głębiej położone mięśnie twarzy, pobudza je do pracy, a w rezultacie poprawia się owal twarzy. Podczas masażu dochodzi do stymulacji produkcji kolagenu i elastyny w skórze, co poprawia jej napięcie i jędrność. Ruch drenujący natomiast skutecznie wspiera odprowadzanie z twarzy nadmiaru nagromadzonej limfy, co wpływa korzystnie na dotlenienie tkanek i usprawnienie mikrokrążenia. Kobido to również rewelacyjny sposób na odmłodzenie okolicy oczu, zniwelowanie „worków” pod oczami i uniesienie opadających powiek.

Efekty masażu są widoczne już po pierwszym zabiegu. Korygują się rysy twarzy, skóra staje się elastyczna, bardziej promienna i widoczne odmłodzona.

Korzyści płynące z masażu Kobido to:

 • wygładzenie zmarszczek i bruzd
 • ujędrnienie oraz lifting skóry,
 • rozluźnienie mięśni twarzy, szyi, dekoltu i karku,
 • zmniejszenie obrzęków pod oczami,
 • odzyskanie utraconego blasku skóry,
 • poprawa owalu twarzy,
 • usunięcie toksyn, poprawa mikrokrążenia
 • wzmocnienie i przyrost tkanki mięśniowej
 • zmniejszenie efektu bruksizmu,
 • przeciwdziałanie sztywności twarzy
 • regulacja bilansu energetycznego ciała
 • łagodzenie bólów głowy
 • relaks i odprężenie

W Instytucie Zdrowia i Urody Holispace tworzymy autorskie zabiegi zgodnie z zasadą „przez zdrowie do urody”. Masaż Kobido to jedna z metod odmładzania skóry, która z powodzeniem może być łączona z innymi zabiegami i procedurami. Pozwala osiągnąć jak najlepsze rezultaty widocznego odmłodzenia skóry twarzy.

Instytut Zdrowia i Urody Holispace Weronika Ławniczak

Publikowane na blogu treści o charakterze medycznym mają cel wyłącznie informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Nie mogą w jakikolwiek sposób zastąpić wizyty u lekarza, lekarskiej porady, zaleceń lekarza, czy też postawionej przez lekarza diagnozy.

Gelavis HA Promocja
Uwaga!
OSTATNIE SZTUKI