Znaczenie parametrów kondycji skóry w kosmetologii

Parametry skóry w kosmetologii

Często słyszymy w gabinetach kosmetycznych hasło „holistyczne podejście do klienta” ale czy zastanawiamy się co to tak naprawdę oznacza?

Holistyczne podejście to nie tylko wywiad, oględziny wizualne stanu skóry i dobór zabiegu na podstawie obrazu zewnętrznego cery.

Holistyczne podejście to dobór właściwej terapii na podstawie wiedzy dotyczącej parametrów funkcjonowania skóry.

W Instytucie Zdrowia i Urody Holispace przeprowadzamy badanie medycyny estetycznej Vieva, które jest podstawą do doboru właściwej terapii mającej na celu poprawę kondycji skóry. Terapia to nie tylko zwykły zabieg, to także zalecenia dietetyczne, dobór spersonalizowanej suplementacji oraz preparatów do pielęgnacji domowej.

Tylko jedyna właściwa droga „przez zdrowie do urody” pozwala na osiągnięcie optymalnych efektów zabiegowych poprawiających w widoczny sposób kondycję i zdrowie skóry twarzy jak i ciała.

Badanie medycyny estetycznej Vieva pozwala na uzyskanie wyników na temat parametrów skóry takich jak m.in.: zawartość sebum, wskaźnik odporności skóry, zawartość wilgoci, poziom elastyczności i poziomu wolnych rodników czy zawartość melaniny (barwnika w skórze).

Bardzo istotnym pomiarem mającym ogromne znaczenie w terapiach przeciwstarzeniowych jest poziom głębokości zmarszczek czy niedrożność limfatyczna przejawiająca się często „workami” pod oczami.

Badanie medycyny estetycznej Vieva to nie tylko sprawdzenie kondycji skóry, to także weryfikacja poziomu kolagenu w poszczególnych narządach i układach, poziomu dotlenienia organizmu, stanu mięśni oraz kości a także zawartość mikro i makroelementów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania skóry i całego organizmu.


Widok przykładowych parametrów z badania VIEVAJeśli badanie medycyny estetycznej wskazuje wysokie niedomagania w organizmie i konieczna jest wizyta u lekarza specjalisty, to zalecamy wykonanie bardziej zaawansowanych badań i konsultację lekarską.

Zdarza się bowiem, że czasami należy wyleczyć to co wewnątrz, aby móc pracować nad tym co widać na zewnątrz.

Na podstawie zgromadzonych danych podczas badania kosmetolog dokonuje następnie wizualnej oceny stanu skóry, przeprowadza szczegółowy wywiad dotyczący stanu zdrowia, sposobu odżywiania, pielęgnacji domowej i wielu innych czynników mających ogromny wpływ na skuteczność proponowanej terapii.

Terapia kosmetologiczna obejmuje dobór pielęgnacji zabiegowej skóry w gabinecie, wskazówki dietetyczne, spersonalizowaną suplementację oraz wprowadzenie właściwych preparatów do pielęgnacji domowej. Tylko kompleksowe działanie jest kluczem do sukcesu.

W Instytucie Zdrowia i Urody Holispace, skóra jest traktowana jako jeden z organów, o które należy się troszczyć dokładnie tak samo jak o pozostałe.

Pamiętajmy, że skóra jest odbiciem lustrzanym wnętrza naszego organizmu i jej wygląd zależy od tego w jakim stanie jest nasz organizm, oraz od tego jak o nią damy.

Chcąc zachować młody wygląd na lata, należy uwzględnić wiele czynników i stale podążać za zmieniającymi się potrzebami skóry.

Mgr kosmetolog Karolina Dziadosz

Publikowane na blogu treści o charakterze medycznym mają cel wyłącznie informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Nie mogą w jakikolwiek sposób zastąpić wizyty u lekarza, lekarskiej porady, zaleceń lekarza, czy też postawionej przez lekarza diagnozy.