Jak ujędrnić skórę na brzuchu po ciąży lub odchudzaniu?


Ujędrnianie skóry brzucha

Piękny i płaski brzuch to marzenie każdej kobiety , jednakże ciąża to bez wątpienia wyjątkowy czas dla kobiecego organizmu oraz ekstremalne doświadczenie dla skóry, które często pozostawia po sobie niechciane pamiątki w postaci dodatkowych centymetrów lub wiotkości. Wiele kobiet po urodzeniu dziecka lub po 40 roku życia boryka się z problemem rozstępów, nadmiaru tkanki tłuszczowej na brzuchu lub luźnej, wiotkiej skóry. Problem ten dotyczy niemal co drugiej kobiety po przebytej ciąży, odwiedzającej gabinet kosmetologa. Na szczęście współczesne, nowatorskie terapie kosmetyczne oraz zaawansowane technologie są w stanie poradzić sobie z redukcją niechcianej „oponki” na brzuchu oraz z wiotką skórą.


W Instytucie Zdrowia i Urody Holispace został stworzony program PIĘKNY BRZUCH dedykowany specjalnie dla kobiet po 40 roku życia lub po przebytej ciąży, którego celem jest zmniejszenie obwodu oraz ujędrnienie skóry na brzuchu Program PIĘKNY BRZUCH możliwy jest do zrealizowania w dwóch wariantach. Każdy z nich rozpoczyna się przeprowadzeniem szczegółowej ankiety na temat stanu zdrowia w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań zabiegowych. Następnie krok po kroku  omawiany jest plan działania oraz wykonywany jest pomiar przed i po rozpoczęciu kuracji.


Program PIĘKNY BRZUCH – dla kobiet z problemem luźnej skóry na brzuchu po ciąży lub odchudzaniu


Autorski program zabiegowy, którego celem jest ujędrnienie skóry na brzuchu w ciągu 8-10 tygodni. Program obejmuje konsultację, indywidualnie dobrane preparaty do pielęgnacji domowej, badanie medycyny estetycznej, które pozwala na sprawdzenie ilości białek podporowych w skórze odpowiedzialnych za jej jędrność i elastyczność oraz innych składników mających wpływ na zachowanie skóry w dobrej kondycji.


Kolejny krok to wykonanie 2 lub 3 zabiegów Radiofrekwencji Mikroigłowej, która ma na celu widoczne ujędrnienie i lifting skóry. Zabieg polega na jednoczesnym mikronakłuwaniu skóry i podgrzewaniu za pomocą fali elektromagnetycznej o częstotliwości radiowej. Mikronakłuwanie, prowokuje skórę do regeneracji, aktywuje syntezę kolagenu i zwiększa metabolizm komórkowy. Fala radiowa obkurcza włókna kolagenowe w skórze oraz indukuje powstawanie nowego kolagenu. Połączenie tych obydwu metod daje spektakularne efekty w terapiach anti – ageing ciała a także twarzy. Skóra potrzebuje co najmniej miesiąca na regenerację i wytworzenie nowego kolagenu. Jest to  naturalny proces fizjologiczny, którego nie da się przyspieszyć. Ostatecznym efektem można się cieszyć dopiero po ok. 3 miesiącach od wykonania zabiegu.


W zależności od rodzaju problemu i jego intensywności dobierana jest ilość zabiegów, które zwykle wykonuje się w odstępach co 4 tygodnie. Seria obejmuje średnio od 2 do 4 zabiegów.


W czasie trwania programu PIĘKNY BRZUCH wdrążane są także inne działania mające na celu stymulację mikrokrążenia skórnego, poprawę metabolizmu komórkowego w celu osiągnięcia jak najlepszych rezultatów ujędrnienia skóry.


Program PIĘKNY BRZUCH – dla kobiet z  wiotką skórą oraz lokalnie nagromadzoną tkanką tłuszczową


Autorski program zabiegowy i terapeutyczny, stworzony przez specjalistów Instytutu Zdrowia i Urody Holispace dedykowany kobietom, które marzą aby dodatkowo  zredukować obwód brzucha. Podobnie jak w poprzednim wariancie, program rozpoczyna się szczegółową konsultacją, omówieniem problemu oraz ustaleniem konkretnych działań i wykonaniem pomiarów ciała. Program PIĘKNY BRZUCH obejmuje wdrążenie procedur z zakresu dietetyki, fizjoterapii, kosmetologii oraz fizykoterapii.  W pierwszym etapie wykonywana jest analiza stanu zdrowia, niezbędna do ułożenia prawidłowego planu dietetycznego i  zaplanowania określonego rodzaju i ilości wysiłku fizycznego. W następnej kolejności program obejmuje wizyty u kosmetologa. W gabinecie kosmetologicznym realizowane są zabiegi lipolityczne, które usprawniają mikrokrążenie skórne, wspomagają usuwanie nagromadzonych płynów, ujędrniają skórę, działają przeciwobrzękowo, modelująco i wyszczuplająco. Jednym z takich zabiegów jest zabieg LIPOFIT, który dzięki unikalnemu kompleksowi składników aktywnych takich jak termoaktywny VBE, kofeina, fosfatydyloholina i L-karnityna i technologii promotorów przejścia działa spalająco na tkankę tłuszczową. Zaletą zabiegu jest jego wysoka skuteczność, utrata centymetrów następuje już po pierwszym zabiegu, choć zalecana seria dla optymalnych efektów to 4 zabiegi wykonywane 1 raz w tygodniu. W przypadku zabiegu LIPOFIT  nie wykorzystujemy żadnej technologii fizycznej, działanie ogranicza się wyłącznie do przenikania składników aktywnych o działaniu lipolitycznym i drenującym.  Składniki te mają udowodnione działanie biologicznie czynne, działają tylko i wyłącznie na adipocyty, a proces lipolizy jest naturalny i trwały. Dzięki temu LIPOFIT jest zabiegiem o najwyższym poziomie bezpieczeństwa.


W trakcie realizacji zabiegów u kosmetologa, wdrążane są kolejne procedury usprawniające metabolizm komórkowy, wspomagające mikrokrążenie skórne takie jak fizykalna terapia naczyniowa czy manualne techniki fizjoterapeutyczne. Cały program zabiegowy realizowany jest w ciągu 6-8 tygodni.


W obu wariantach programu PIĘKNY BRZUCH nieodłącznym elementem jest stosowanie preparatów do pielęgnacji domowej zaleconych przez kosmetologa, szczotkowanie ciała oraz przestrzeganie pozostałych zaleceń przekazanych przez terapeutów Holispace.


Marzenie o jędrnym i płaskim brzuchu jest realne do spełnienia. W Instytucie Zdrowia i Urody Holispace każda kobieta jest otoczona opieką i profesjonalnym holistycznym podejściem specjalistów. Zapraszamy wszystkie Panie, które pragną cieszyć się pięknym ciałem i zdrową skórą do Holispace – miejsca którego misją jest dążenie „przez zdrowie do urody”.

Zapraszamy do Instytutu Holispace na zabiegi przywracające jędrność skóry brzucha.


Autor: mgr kosmetolog Karolina Dziadosz

Instytut Zdrowia i Urody Holispace

0