Masaż klasyczny z elementami powięziowego – dlaczego jest skuteczny?

Masaż klasyczny z elementami powięziowego

Masaż klasyczny z elementami powięziowego

Czy zastanawiałeś się, gdzie tkwi sekret efektywności terapii powięziowej? Jak to się dzieje, że spięte mięśnie rozluźniają się?

Pierwszorzędną sprawą jest fakt, że na co dzień jesteśmy zabiegani, zestresowani. Gonią nas terminy i kolejne zlecenia, ponadto nie potrafimy efektywnie wypoczywa. Nasz organizm kumuluje stres w mięśniach, a także układach narządów. Wywołuje on dolegliwości ze strony układu pokarmowego,  konsekwencje ponosi cały organizm.  Z pomocą przychodzi fizjoterapia i fizjoteraputa targówek.  Dokładny wywiad, ocena całościowa pacjenta oraz sprawdzenie zakresów ruchomości pozwalają nam na postawienie wstępnej diagnozy i opracowanie problematycznych rejonów.

Często bywa tak, że przyczyna dolegliwości bólowych jest „oddalona” od miejsca wskazanego przez pacjenta jako najbardziej tkliwe. Dzieje się tak, ponieważ nasze ciało jest jednolitym  systemem mięśniowo- powięziowym. Innymi słowy kolejne elementy kostne i mięśniowe   połączone są ze sobą za pomocą taśm anatomicznych. Napięcie może  przenosić się  po nich wzdłuż ich przebiegu. Niekiedy kumulując się w punkcie „najsłabszego ogniwa” będącego np. przeciążonym na ostatnim treningu kolanem. Analizując przebieg taśm i urazów z przeszłości jesteśmy w stanie wyciszyć dolegliwości bólowe wpływając na układ nerwowy. Sama terapia jest nieinwazyjna, delikatna i zawsze dostosowana indywidualnie do potrzeb danej osoby. Po rozluźnieniu powięziowym terapeuta wykonuje masaż klasyczny. Jakie pozytywy niesie takie połączenie?

  • poprawia ruchomość stawów,
  • zmniejsza bolesność,
  • pozwala na uelastycznienie aparatu mięśniowo-powięziowego,
  • odżywia i dotlenia tkanki,
  • przyspiesza krążenie,

Instytut Zdrowia i Urody Holispace Weronika Laura Ławniczak

Publikowane na blogu treści o charakterze medycznym mają cel wyłącznie informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Nie mogą w jakikolwiek sposób zastąpić wizyty u lekarza, lekarskiej porady, zaleceń lekarza, czy też postawionej przez lekarza diagnozy.

Gelavis HA Promocja
Uwaga!
OSTATNIE SZTUKI