...

Masaż klasyczny z elementami powięziowego – dlaczego jest skuteczny?

Ostatnie wpisy


Masaż klasyczny z elementami powięziowego

Czy zastanawiałeś się, gdzie tkwi sekret efektywności terapii powięziowej? Jak to się dzieje, że spięte mięśnie rozluźniają się?


Pierwszorzędną sprawą jest fakt, że na co dzień jesteśmy zabiegani, zestresowani, gonią nas terminy i kolejne zlecenia, ponadto nie potrafimy efektywnie wypoczywać…Nasz organizm kumuluje stres w mięśniach, a także układach narządów m.in. wywołuje on dolegliwości ze strony układu pokarmowego,  konsekwencje ponosi cały organizm.  Z pomocą przychodzi fizjoterapia i fizjoteraputa targówek.  Dokładny wywiad, ocena całościowa pacjenta oraz sprawdzenie zakresów ruchomości pozwalają nam na postawienie wstępnej diagnozy i opracowanie problematycznych rejonów.


Często bywa tak, że przyczyna dolegliwości bólowych jest „oddalona” od miejsca wskazanego przez pacjenta jako najbardziej tkliwe. Dzieje się tak, ponieważ nasze ciało jest jednolitym  systemem mięśniowo- powięziowym, innymi słowy kolejne elementy kostne i mięśniowe   połączone są ze sobą za pomocą taśm anatomicznych. Napięcie może  przenosić się  po nich wzdłuż ich przebiegu; niekiedy kumulując się w punkcie „najsłabszego ogniwa” będącego np. przeciążonym na ostatnim treningu kolanem. Analizując przebieg taśm i urazów z przeszłości jesteśmy w stanie wyciszyć dolegliwości bólowe wpływając na układ nerwowy. Sama terapia jest nieinwazyjna, delikatna i zawsze dostosowana indywidualnie do potrzeb danej osoby. Po rozluźnieniu powięziowym terapeuta wykonuje masaż klasyczny. Jakie pozytywy niesie takie połączenie?

  • poprawia ruchomość stawów,
  • zmniejsza bolesność,
  • pozwala na uelastycznienie aparatu mięśniowo-powięziowego,
  • odżywia i dotlenia tkanki,
  • przyspiesza krążenie,
  • wycisza stan zapalny.

Jeśli w ostatnim czasie Twoje ciało domaga się terapii zapraszamy już dziś na masaż klasyczny z elementami powięziowego ciała targówek! Do wyboru masaż klasyczny, masaż sportowy, masaż relaksacyjny, masaż indywidualnie dostosowany do klienta.  Oderwij się na chwile od codzienności i zainwestuj w lepsze samopoczucie z Holispace.

Zapraszamy na masaż do Instytutu Holispace.


Opracowała: mgr fizjoterapii Małgorzata Wróbel.

0
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.