Masaż odchudzająco – modelujący

Masaż odchudzający

Piękna sylwetka to nie marzenie a możliwość dla Ciebie

Czy wiesz, że możemy skutecznie wspomóc proces odchudzania masażem? Jak postępować, aby proces redukcji masy ciała był dla Ciebie bezpieczny? Oprócz czynników niezbędnych jak odpowiedni styl życia zawierający zbilansowane posiłki, aktywność ruchową możemy wesprzeć redukcję masy ciała dodatkowo zabiegami. W naszej ofercie znajdziesz masaż modelująco- odchudzający.

Naukowcy potwierdzili, że masaż odchudzający na tkanki przyspiesza cyrkulację krwi oraz limfy, dzięki temu uzyskujemy przyspieszenie przemiany materii. Masaż odchudzający bazuje na technikach masażu klasycznego. Odpowiednio zastosowane energiczne chwyty (głównie ugniatania, wyciskania oraz oklepywania) pozwalają na zmniejszenie rozmiarów komórek tłuszczowych, wspomagają odprowadzanie zalegającej chłonki, ponadto doskonale odżywiają i dotleniają komórki Twojego ciała. Kolejną zaletą płynącą z masażu jest redukcja wzmożonego napięcia przykurczonych mięśni oraz zmniejszenie poziomu kortyzolu.

Masaż odchudzający

Masaż odchudzający to połączenie masażu klasycznego, modelującego, sportowego i ujędrniającego. Dzięki pracy na przeponie zostanie usprawniona praca układu limfatycznego a co za tym idzie nastąpi redukcja obrzęków. Opracowana okolica zostaje rozgrzana, a komórki tłuszczowe rozdrobnione, oddziałując na włókna kolagenowe zwiększymy ich elastyczność i sprężystość.

Co należy podkreślić nie jest to magiczny środek na ogromną utratę masy ciała, a jedynie wsparcie tego procesu. Efekty uzyskasz poprzez konsekwencję i systematyczność. Regularne korzystanie z zabiegów pozwala na wymodelowanie sylwetki, poprawę jędrności oraz elastyczności skóry a także ułatwianie usuwania toksyn z organizmu; jak i walki z cellulitem.

Przeciwskazania do masażu odchudzającego:

  • ostre stany zapalne skóry,
  • żylaki, zakrzepy, zatory w naczyniach,
  • choroby nowotworowe,
  • przerwanie ciągłości skóry oraz wypryski, owrzodzenia; – infekcje przebiegające z gorączką.

Zaleca się skorzystanie z serii 10- 15 zabiegów, z zastosowaniem masażu co najmniej raz w tygodniu. Dla lepszych efektów warto łączyć masaż z fototerapią Bemer. Światło podczerwone dodatkowo będzie oddziaływać na tkankę podskórną rozgrzewając ją oraz przyspieszając metabolizm. Czas trwania naświetlania 6-8 minut. Fototerapia to uznana metoda w dziedzinie fizjoterapii z potwierdzonym działaniem leczniczym.

Instytut Zdrowia i Urody Holispace Weronika Ławniczak

Publikowane na blogu treści o charakterze medycznym mają cel wyłącznie informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Nie mogą w jakikolwiek sposób zastąpić wizyty u lekarza, lekarskiej porady, zaleceń lekarza, czy też postawionej przez lekarza diagnozy.