Rytuał a zabieg kosmetyczny

Rytuał a zabieg

We współczesnej kosmetologii często używa się słowa „zabieg” lub „rytuał”, jednakże oba te słowa nie oznaczają tego samego. Zabieg kosmetyczny jest to terapia, która dobroczynnie lub terapeutycznie działa na skórę twarzy i/lub ciała. Rytuał to terapia, która działa dobroczynnie zarówno na skórę jak i zmysły człowieka takie jak wzrok, słuch czy dotyk.

Rytuał

W rytuałach wykonywanych w Instytucie Zdrowia i Urody Holispace kosmetolog dołącza relaksacyjny masaż. Włącza nastrojową muzykę, zapala naturalne świece i wykorzystuje elementy aromaterapii, aby przenieść osobę poddawaną rytuałowi w głęboki stan relaksu.

Zarówno zabiegi jak i rytuały w zależności od potrzeb skóry mają działanie opóźniające procesy starzenia się skóry. Działają normalizująco, regeneracyjnie, rozjaśniająco i nawilżająco. Warto zaznaczyć, że niektóre zabiegi nie mogą stać się rytuałem, ze względu na charakter zabiegu i przeciwwskazania. To przeciwwskazania to jednoczesnego masażu np. radiofrekwencja mikroigłowa, która wiąże się z przerwaniem ciągłości skóry. Wykonuje się go specjalnych medycznych urządzeniach przez wykwalifikowaną osobę.

W Holispace wykonujemy wiele rytuałów zarówno na twarz, szyję i dekolt oraz na ciało. Na szczególną uwagę zasługuje autorski zabieg Holiconcept, stworzony przez Weronikę Ławniczak terapeutę SPA&WELLNESS

Rytuał Holiconcept

Rytuał Holiconcept to wyjątkowy rytuał twarzy, szyi i klatki piersiowej i biustu, którego głównym składnikiem biologicznie czynnym jest kwas bursztynowy. Ten nadzwyczajny składnik nazywany Słońcem Bałtyku odgrywa istotną rolę dla prawidłowego funkcjonowania żywej komórki, wykazuje działanie głęboko regeneracyjne i przeciwstarzeniowe. Więcej o zabiegu poczytasz pod tym linkiem.

Efektem rytuału jest wygładzona, rozjaśniona i wypoczęta skóra.

Kolejny rytuał, który przykuwa uwagę jest LUXURY GOLD THERAPY, na bazie 24K złota. Złoto i jego cenne właściwości odmładzające znane są już od tysięcy lat. W Starożytnym Egipcie Kleopatra była wielką zwolenniczką kuracji odmładzających ze złotem. Ten cenny składnik wraz z kompozycją ekstraktów roślinnych, aminokwasów i peptydów działa na skórę twarzy, szyi i dekoltu ujędrniająco, nawilżająco i liftingująco. Dodatkowym atutem tego rytuału jest infuzja tlenowa, która za pomocą hiperbarycznego tlenu transportuje składniki aktywne w głąb skóry.

W dzisiejszym świecie, kiedy każdy z nas poświęca dużo czasu na pracę lub inne obowiązki. Warto zatrzymać się, zadbać o siebie, o swoje ciało i umysł, aby w tym szaleńczym pędzie odnaleźć wewnętrzną równowagę. Cieszyć się także zdrowiem i urodą przez długie lata.

Pamiętaj, najlepszą inwestycją jest inwestycja w siebie

Instytut Zdrowia i Urody Holispace Weronika Ławniczak

Publikowane na blogu treści o charakterze medycznym mają cel wyłącznie informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Nie mogą w jakikolwiek sposób zastąpić wizyty u lekarza, lekarskiej porady, zaleceń lekarza, czy też postawionej przez lekarza diagnozy.