Szczotkowanie ciała – najlepszy sposób na jędrną skórę

Szczotkowanie ciała na sucho należy do najprostszych i najbezpieczniejszych zabiegów antycellulitowych i wygładzających, które można wykonać samodzielnie w domu. Szczotkowanie wspomaga mikrokrążenie skórne, działa drenująco oraz złuszcza martwe komórki naskórka nadając skórze jedwabistej gładkości i elastyczności.

Czym szczotkować ciało?

Na rynku jest wiele rozmaitych szczotek do szczotkowania ciała, o różnych rozmiarach, grubości włosia i rodzajach rączki. Zdecydowanie odradzam stosowanie szczotek posiadających syntetyczne włosie, bowiem mogą wywoływać podrażnienia na skórze. Rekomenduję szczotki z włosiem naturalnym, które wykonane jest z włókien roślinnych zwanych “Tampico”, pozyskiwanych z  „Agave Lechuguilla”, soczystej rośliny występującej na obszarach pustynnych w północnej części Meksyku. Taka szczotka złuszcza naskórek delikatnie, równomiernie i nie wywołuje podrażnień skóry.

W Jaki sposób szczotkować ciało?

Szczotkowanie ciała to bardzo prosta technika zajmująca jedynie kilka minut dziennie. Bardzo istotne jest, aby masaż wykonywać dokładnie i zawsze w kierunki „ od dołu do góry” Najlepiej zacząć od stóp i masować zgodnie z przebiegiem mięśni i układu krwionośnego. Najpierw jedna noga, następnie druga. Przechodząc do brzucha wykonujemy ruchy koliste, zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Następnie szczotkujemy ręce od nadgarstków do barków oraz  plecy w poziomie od kręgosłupa na zewnątrz.

Podczas szczotkowania ciała należy wykonywać powolne i delikatne ruchy, które stymulują układ limfatyczny oraz działają drenująco, w następnym etapie stosujemy krótkie i szybkie gesty, które działają tonująco i energetyzująco, a na zakończenie wolne mocniejsze ruchy wzdłuż przebiegu mięśni, które relaksują i wspomagają zmęczone mięśnie.

Szczotkując ciało, szczotkę należy trzymać pod kontem 45 stopni.

Jak często szczotkować ciało?

Na początku przygody ze szczotkowaniem polecam wykonywanie masaży 1 – 2 razy w tygodniu, natomiast kiedy skóra już zdąży przyzwyczaić się do nowego „rytuału” szczotkowanie można wykonywać codziennie po kąpieli, na suchą skórę, a następnie wklepać ulubiony balsam.

Jakie korzyści daje szczotkowanie ciała?

– poprawa jędrności i elastyczności skóry

– redukcja cellulitu

– wygładzenie skóry

– poprawa mikrokrążenia skórnego

– złuszczenie martwego naskórka i zwiększenie penetracji składników aktywnych z preparatów kosmetycznych

– zapobieganie „wrastającym włoskom”

– poprawa stanu skóry u osób borykających się z rogowaceniem okołomieszkowym

– skutecznie zastępuje peelingi do ciała

Jak prawidłowo dbać o szczotkę?

Szczotka eksploatowana we właściwy sposób będzie służyć przez długi lata. Należy pamiętać, że szczotka powinna być używana na suchą i oczyszczoną skórę. Szczotką nie należy wmasowywać żadnych olejków czy balsamów. Czyszczenie szczotki polega na myciu jej co najmniej raz w tygodniu wodą z delikatnym mydłem. Należy pamiętać, że szczotka może być używana tylko i wyłącznie przez jedną osobę na zdrowej i wolnej od urazów skórze.

W Instytucie Zdrowia i Urody Holispace szczotkowanie ciała jest nieodłącznym elementem zabiegów modelujących sylwetkę bandażami Arosha. Każda osoba posiada własną szczotkę, którą następnie po zabiegu zabiera do domu kontynuując terapię i profilaktykę szczotkowania, co przyczynia się do osiągania trwałych i spektakularnych rezultatów.

Należy pamiętać, że w Instytucie można nabyć także bon na zabiegi kosmetyczne Warszawa, modelowanie sylwetki Warszawa, modelowanie sylwetki Targówek.

Instytut Zdrowia i Urody Holispace Weronika Laura Ławniczak

Publikowane na blogu treści o charakterze medycznym mają cel wyłącznie informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Nie mogą w jakikolwiek sposób zastąpić wizyty u lekarza, lekarskiej porady, zaleceń lekarza, czy też postawionej przez lekarza diagnozy.

Gelavis HA Promocja
Uwaga!
OSTATNIE SZTUKI