Jak w Holispace pozbyć się opadających policzków

Jak w Holispace pozbyć się opadających policzków?

Jak w Holispace pozbyć się opadających policzków?

Jak wiemy, z wiekiem skóra traci sprężystość i jędrność. Dzieje się tak na skutek naturalnych procesów atroficznych, co możemy z tym zatem zrobić?

Jako specjalista kosmetologii, od wielu lat obserwuję jak po ok. 25 roku życia poziom kwasu hialuronowego a zatem cały ruszt w skórze opada. Komórki skóry właściwej (fibroblasty) produkują mniej kolagenu. Mięśnie naszej twarzy ulegają osłabieniu a tkanka tłuszczowa na skutek działającej grawitacji, zaczyna się przemieszczać. Widzimy jak na skórze pojawiają się zmarszczki, skóra traci młodzieńczy blask a twarzy nieeteryczne „chomiki”, czego nie lubimy.

Co możemy zrobić, aby skutecznie i bezpiecznie poprawić jędrność skóry i unieść owal twarzy?

Działajmy zawczasu i to wielokierunkowo, bo to gwarantuje sukces. Komponujemy prawidłową dietę bogatą w kwasy omega-3 i przeciwutleniacze, włączamy suplementację obejmującą ekstrakty roślinne o udowodnionym działaniu odmładzającym. Możemy dodać kwas hialuronowy jako istotny czynnik w utrzymaniu skóry w dobrej kondycji.

Pielęgnujemy skórę dobranymi indywidualnie przez kosmetologa preparatami kosmetycznymi. Istotne jest abyśmy dbali o prawidłowy poziom nawilżenia, uzupełniali lipidy cementu międzykomórkowego i zapewniali skórze odpowiednie odżywienie. Samemu trudno w warunkach domowych, bez odpowiedniego sprzętu o taką pielęgnację.

W gabinecie kosmetycznym istnieje wiele metod poprawiających jędrność skóry, jednakże wysoką skutecznością w redukcji „chomików” cieszy się radiofrekwencja mikroigłowa.

Radiofrekwencja mikroigłowa

Jest to bez wątpienia jedno z najnowocześniejszych urządzeń i technologia jaką rekomendujemy w medycynie estetycznej do odmładzania skóry i niwelowania defektów kosmetycznych takich jak np. zmarszczki czy blizny.

Zabieg wykonujemy przez jednoczesne mikronakłuwania skóry i podgrzewanie za pomocą fali elektromagnetycznej o częstotliwości radiowej. Mikronakłuwanie, prowokuje skórę do regeneracji, aktywuje syntezę kolagenu i zwiększa metabolizm komórkowy. Fala radiowa obkurcza włókna kolagenowe w skórze oraz indukuje powstawanie nowego kolagenu. Połączenie tych obydwu metod daje spektakularne efekty w terapiach anti – ageing.

Taki zabieg jak radiofrekwencja mikroigłowa wykonujemy niemal na każdym obszarze skóry poprzez dostosowanie głębokości nakłuć oraz pełnej kontroli i regulacji stopnia nagrzewania. Dla zwiększenia komfortu klienta w Holispace stosujemy miejscowe znieczulenie. Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i lekko obrzęknięta, jednakże po ok. 24h można powrócić do codziennych czynności.

O skuteczności zabiegu decyduje wysoka jakość urządzenia, prawidłowa kwalifikacja pacjenta do zabiegu i stosowanie się do zaleceń po zabiegowych. Warto zwrócić uwagę, aby sprzęt jest najwyższej jakości gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa i skuteczności zabiegu.

Jakich efektów możemy się spodziewać po zabiegu?

Należy pamiętać, że efekty radiofrekwencji mikroigłowej nie są widoczne natychmiast. Skóra potrzebuje co najmniej miesiąca na regenerację i wytworzenie nowego kolagenu. Jest to naturalny proces fizjologiczny, którego nie da się przyspieszyć. Ostatecznym efektem można się cieszyć dopiero po ok. 3 miesiącach od wykonania zabiegu.

W zależności od rodzaju problemu i jego intensywności dobierana jest ilość zabiegów, które zwykle wykonuje się w odstępach co 4 tygodnie. Seria obejmuje średnio od 4 do 6 zabiegów.

Spodziewane efekty RF mikroigłowej to

  • Zagęszczenie i ujędrnienie skóry
  • Spłycenie zmarszczek
  • Zniwelowanie „chomików” i „drugiego podbródka”
  • Zniwelowanie blizn
  • Poprawa owalu twarzy
  • Zmniejszenie wykwitów trądzikowych
  • Zmniejszenie stanów zapalnych skóry

Radiofrekwencja mikroigłowa jest bez wątpienia jednym z najskuteczniejszych zabiegów w kosmetologii i medycynie estetycznej, zwłaszcza przy tzw. chomikach, jednak należy pamiętać, że tylko wysoka jakość urządzenia, odpowiednie wykształcenie i doświadczenie kosmetologa, prawidłowa ocena stanu skóry, kwalifikacja pacjenta do zabiegu, systematyczność i właściwe postępowanie po zabiegu gwarantują sukces i osiągnięcie spektakularnych efektów.

Autor: Instytut Zdrowia i Urody Holispace

Publikowane na blogu treści o charakterze medycznym mają cel wyłącznie informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Nie mogą w jakikolwiek sposób zastąpić wizyty u lekarza, lekarskiej porady, zaleceń lekarza, czy też postawionej przez lekarza diagnozy.

Gelavis HA Promocja
Uwaga!
OSTATNIE SZTUKI