Masaż u fizjoterapeuty czy masażysty?

Masaż w Holispace

W Holispace oferujemy terapie manualne zarówno medyczne oraz relaksacyjne w strefie spa&wellness poprawiające ogólny dobrostan ciała i ducha. Wśród naszych specjalistów są wykwalifikowani masażyści i fizjoterapeuci.

Jaka jest różnica między masażem w SPA a fizjoterapią?

Zależność wynika z doboru technik, celu masaży jakie wykonują masażysta i fizjoterapeuta. Wiele osób myli i nie zna różnicy między tymi dwoma zawodami. Fizjoterapeuta zanim uzyska dyplom, kończy pięcioletnie studia. Jest to kierunek medyczny, uregulowany prawnie (fizjoterapeuci tak, jak lekarze czy pielęgniarki posiadają prawo do wykonywania zawodu). Fizjoterapeuta posiada szeroką wiedzę nt. anatomii ludzkiego ciała. Dzięki badaniu przedmiotowemu może znaleźć przyczynę bólu, postawić diagnozę i skutecznie go wyeliminować. Natomiast by zostać masażystą nie trzeba kończyć studiów. Zwykle zawód masażysty wykonują osoby, które ukończyły szkołę policealną i kursy, w tym kursy zawodowe. Zawód masażysty może uzyskać osoba kończąca technikum na tym kierunku. W szkole tej, nauka i praktyka polegają na zaznajomieniem z anatomią ciała i różnymi technikami i masażu leczniczego, jak np. masaż klasyczny.

W Holispace zarówno fizjoterapia, masaż leczniczy jak i masaż relaksacyjny są poprzedzone wywiadem i dobraniem odpowiednich technik.

Terapia

Fizjoterapeuci pracują z tkankami miękkimi, a więc mięśniami, powięziami, tkanką podskórną, więzadłami. Dodatkowo fizjoterapeuta pracuje z tkankami twardymi- kośćmi i stawami. Podczas sesji może wykonać dodatkowo inny zabieg o podłożu medycznym oraz zaproponować wykonanie ćwiczeń, które korzystnie wpłyną na schorzenia stawów, kości i mięśni. Zarówno ból jaki prewencja są dobrym wskazaniem do wizyty u fizjoterapeuty. Dla osób, które pragną zadbać o sylwetkę i na stałe pozbyć się starych restrykcji polecamy Zoga Movement Therapy. Terapia, która łączy wiele technik w tym pracę z ciałem w przestrzeni.

Czy masaż jest terapią?

Masażysta w trakcie masaż uwalnia nasze ciało od wszelkich rodzaju napięć. Pozwala na rozluźnienie tkanek miękkich, poprawiając przy tym krążenie a tym samym procesy regeneracyjne zachodzące w ciele. Każdy masaż jest terapią, zwłaszcza, że regeneruje układ nerwowy i uspakaja myśli. Masaż – drenaż limfatyczny to szczególna forma terapii. Pomaga uwolnić zastoje limfy i redukuje cellulit. Polecany po zabiegach liposukcji, przy nadwadze i problemach z opuchnięciami nóg.

Masaż dobry na wszystko, zatem który wybrać?

Jest wiele różnych technik masażu. Przede wszystkim możemy wyróżnić masaż relaksacyjny oraz masaże specjalistyczne i sportowe. W zależności od potrzeb należy wybrać odpowiedniego specjalistę. By zaznać uroków masaży relaksacyjnego i cieszyć się pełnym odprężeniem śmiało wybierzmy usługi masażysty. Natomiast do fizjoterapeuty zgłośmy się, gdy odczuwamy ból i potrzebujemy specjalistycznej pomocy medycznej. Warto również dodać, iż, masażyści często specjalizują się w konkretnej technice masażu.

W Holispace oferujemy:

  • Masaż odprężający: ajurwedyjski, lomi lomi oraz nasz autorski masaż łączący wszystko co najlepsze z różnych technik
  • Regenerujący masaż tkanek głębokich: masaż limfatyczny, masaż Kobido
  • Klasyczny masaż z elementami masażu powięziowego przywracający fizjologiczną mechanikę mięśni, Anatomy Trains, Zoga Movement Therapy, terapia punktów spustowych i terapia manualna odcinka lędźwiowego.

Weronika Laura Ławniczak, Kamil Bronikowski

Publikowane na blogu treści o charakterze medycznym mają cel wyłącznie informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Nie mogą w jakikolwiek sposób zastąpić wizyty u lekarza, lekarskiej porady, zaleceń lekarza, czy też postawionej przez lekarza diagnozy.

Gelavis HA Promocja
Uwaga!
OSTATNIE SZTUKI