Magdalena Wilk
Psycholog i psychoterapeuta poznawczo-behawioralny w trakcie szkolenia.
Psychologię ukończyła na Uniwersytecie Warszawskim, realizując specjalizację z psychoterapii. Jest uczestniczką akredytowanego 4-letniego szkolenia psychoterapii poznawczo-behawioralnej (ostatni rok) w Warszawskim Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej. Dodatkowo ukończyła także roczne szkolenie terapii poznawczo-behawioralnej zaburzeń u osób dorosłych w Warszawskim Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej. Ukończyłam także szkolenie w zakresie terapii schematów.
Doświadczenie zawodowe:
- Klinice Psychiatrii i Stresu Bojowego Wojskowego Instytutu Medycznego,
- Poradni Uzależnienia i Współuzależnienia Petra,
- Ośrodku Pomocy Społecznej Dzielnicy Praga-Południe,
Dodatkowo uczestniczy w szkoleniach i superwizjach podnoszących kwalifikacje, w tym w regularnych treningach mindfulness (Oxford Mindfulness Centre).
Jak pracuję?
W swojej pracy kieruję się kodeksem etyczno-zawodowym psychologa i psychoterapeuty. Wykazuje się przede wszystkim zrozumieniem, szacunkiem, akceptacją oraz empatyzowaniem z pacjentem. Psychoterapia często jest procesem, który nie przebiega linearnie, budzi różne trudne emocje. Staram się być towarzyszem tej podróży, wspierającym w momentach zwątpienia i cieszącym się każdym małym sukcesem razem z klientem. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.
W czym mogę Ci pomóc ?
Specjalizuję się w pracy z osobami, które doświadczają:
- Stanów lękowych, które ograniczają ich możliwość czerpania pełnej satysfakcji z życia i stają się powodem osobistego cierpienia,
- Trudności emocjonalnych przyczyniających się min. do spadku nastroju, motywacji do działania, poczucia beznadziei i braku sensu,
- Depresji, zaburzeń afektywnych dwubiegunowych,
- Różnego rodzaju zaburzeń lękowych (min. fobie, zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne, ataki paniki),
- Niskiej samooceny, kryzysu tożsamości, lub znajdują się w momencie życia, kiedy nie wiedzą co dalej robić.
- Jakichkolwiek trudności, które utrudniają im codzienne funkcjonowanie lub po prostu zmagają się z jakimś dylematem, którą chcą przepracować – pamiętaj, nie ma kryteriów, które mówią o tym, kto może skorzystać z usług psychoterapeuty, jeżeli czujesz taką potrzebę – to już jest wystarczający argument za!
- Wspiera w budowaniu poczucia własnej wartości. Towarzyszy w rozwijaniu kompetencji związanych z podejmowaniem decyzji i przezwyciężaniu kryzysów życiowych. Pomagam poradzić sobie z natłokiem myśli i odczuć, które blokują radość z życia.