Chromoterapia co to takiego?

Chromoterapia

Instytut Holispace powstał z intencją stworzenia miejsca, w którym będziemy mogli doświadczyć odprężenia ciała i umysłu, gdzie w komfortowych i przytulnych warunkach, będziecie mogli odpocząć i poczuć spokojny klimat naszego wnętrza, nacieszyć zmysły.

Tak samo jak podczas wykończenia domu czy mieszkania, naszego nowego „gniazdka”, dobieramy dodatki urządzając przytulne wnętrze, by móc odpocząć i odprężyć się po całym dniu. Zastanawiamy się w jakim stylu je urządzić, jakie dobrać dodatki i kolory, bo jednak planujemy mieszkanie z myślą, aby nam służyło naszemu dobremu samopoczuciu przez kilka, kilkanaście lat.

Najczęściej w celach terapeutycznych wykorzystuje się barwy:

Czerwona– wpływa pobudzająco na psychikę człowieka, łagodzi podrażnienia skóry, łagodzi bóle mięśniowe, uważany za kolor miłości, pobudza apetyt. Niedobór koloru czerwonego – osłabia aktywność psychiczną wytwarzając stany apatii, bierności, bezwolności i pustki psychicznej.

Niebieska– działa uspokajająco, znieczulająco, napotnie, przeciwgorączkowo, przeciwzapalnie i przeciwbólowo, poprawia samopoczucie. To barwa kojąca, kolor niebieski uspokaja wzburzone myśli i uczucia.

Zielona– kolor przyrody, pobudza procesy metaboliczne, działa na układ oddechowy oraz pobudza tworzenie tkanki kostnej. Kolor uspokajający, odprężający, uspokajający, dający uczucie równowagi i harmonii dla umysłu i ciała, dlatego też ma bardzo duże znaczenie dla leczenia z chorób układu nerwowego. Zielony kolor pomaga w leczeniu depresji, chorób nerwowych, pomaga w leczeniu bólu głowy, reguluje pracę serca, likwiduje zatory w naczyniach krwionośnych. Bardzo silnie działa na psychikę, ośrodki nerwowe, reguluje ciśnienie krwi, jest pomocny w przypadku leczenia z migren.

Pomarańczowa– oddziałuje na układ oddechowy, działa przeciwskurczowo i pobudza czynność żołądka. Kolor witalności i ciepła.

Biała – usuwa przygnębienie i depresję. Kolor biały jest kolorem intuicji i ogólnoleczniczym. Działa ogólnie harmonizująco i tonująco, zapewniając równowagę w organizmie. Pobudza organizm do walki z chorobą oraz uaktywnia czynniki odpornościowe organizmu. przyspiesza procesy życiowe i wzmaga tempo życia.

Złota – dodaje pewności i wiary w siebie, energię, pobudza kreatywność, pomaga leczyć smutek i lęk.

Brązu – symbol równowagi i wiedzy, koi i wspomaga koncentrację i stabilność.

W Instytucie Holispace od samego wejścia widać silne akcenty koloru zieleni – od elementów ścian recepcji, przez zasłony, fotele. Gabinet SPA i masażu pomalowany jest w dwóch tonacjach zieleni. Brązowe meble i dodatki, wspomaga stabilność i poczucie równowagi. Przytulne wnętrze, zapalone świece i aromat olejków, wprowadza każdego w lepsze samopoczucie i relaks. Większość ścian jest w kolorze białym – kolorze czystości i równowagi. Złoty kolor dodatków dodaje energii, poprawia samopoczucie. W każdym gabinecie: począwszy od gabinetu psychologa, dietetyka, w gabinecie fitoterapii, w gabinecie kosmetologicznym, w gabinecie przeznaczonym do fizykalnej terapii naczyniowej BEMER, terapeuci mają możliwość włączenia dodatkowego oświetlenia w różnych barwach- kolorze białym, czerwonym, niebieskim czy zielonym, aby wzmocnić działanie podczas przeprowadzanego zabiegu  i dobrać odpowiedni kolor światła do potrzeb pacjenta.

\"Chromoterapia\"
\"Chromoterapia\"

Chromoterapia (koloroterapia)  szeroko jest  rozpowszechniona i wykorzystywana w różnych ośrodkach zdrowotnych. Na dziale hydroterapii, w jednym z ośrodków w Polsce, pacjentom podczas kąpieli perełkowych czy kąpieli solankowych włączane są dodatkowe efekty świetle, aby osiągnąć najlepszy efekt terapeutyczny. Warto o tym wiedzieć i pamiętać, na przykład podczas urządzania mieszkania, by właściwie dobrać kolorystykę ścian i dodatków. Harmonię wnętrza Instytutu dopełnia również kolekcja obrazów, w delikatnych nutach błękitu, rurkusu, pudrowego różu, zieleni i złotego.  Obrazy, świece, zapach olejków eterycznych, efekty świetlne w każdym gabinecie- to wszystko zostało stworzone z myślą o Was, abyście czuli się u nas komfortowo ukoić zmysły. Zapraszamy do odwiedzenia naszego pięknego zacisza i zapoznania się z ofertą Instytutu Holispace.

Publikowane na blogu treści o charakterze medycznym mają cel wyłącznie informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Nie mogą w jakikolwiek sposób zastąpić wizyty u lekarza, lekarskiej porady, zaleceń lekarza, czy też postawionej przez lekarza diagnozy.