Dlaczego warto skorzystać z masażu stemplami?


Czy słyszałeś kiedyś o masażu ze stemplami? Jeśli nie to pora to nadrobić. Historia masażu stemplami zaczęła się już 400 lat temu w Tajlandii. Na szczęście nie musisz nigdzie wyjeżdżać. Ten wspaniały zabieg jest dostępny u nas i polecam  każdemu, kto pragnie doświadczyć głębokiego relaksu. Przynosi ulgę osobom cierpiącym  na bóle mięśni, przebywającym długotrwale w pozycji siedzącej, chronicznie zmęczonym oraz zestresowanym. Ponadto wspomaga walkę z cellulitem oraz tak bardzo nie lubianą przez nas,  kobiety- skórką  pomarańczową.


Jak wygląda przygotowanie masażu?

Do wykonania stempli wykorzystuje się a zioła lecznicze, mieszanki olejków eterycznych, różnego rodzaju kasze, ryże czy płatki owsiane. Składniki te są zawijane w 100%  naturalną bawełnianą tkaninę i przewiązywane sznureczkiem. Następnie są one podgrzewane w oleju organicznym. Stemple są jednokrotnego użytku, ale po masażu można wykorzystać np. jako woreczek aromatyczny do szafy.


Kompozycje zapachowe proponowane przeze mnie: mieszanka wiórek kokosowych, ryżu oraz olejku eterycznego cytrynowego oraz druga wersja: płatki owsiane, olejek pomarańczowy i olej kokosowy. 


Czas masażu: 60 min.

W trakcie, których początkowo następuje przywitanie z ciałem, rozprowadzenie  olejku po ciele, przyzwyczajenie do struktury i ciepła stempla. Masaż właściwy oraz część wyciszająca. W miarę utraty ciepła przez stemple, masaż staje się coraz bardziej intensywny, tak aby dobroczynne substancje z roślin bez trudu przenikały w głąb ciała. Temperatura otoczenia, aromat ziół oraz delikatna muzyka pozwolą Ci na chwile zapomnienia. Po zabiegu Twoja skóra będzie nawilżona, miękka w dotyku oraz odżywiona.


Korzyści płynące z masażu stemplami ziołowymi:

  • redukcja bólu,
  • zmniejszenie napięcia mięśni,
  • detoksykacja organizmu,
  • przyspieszenie regeneracji,
  • poprawa przemiany materii,
  • zwiększanie odporności
\"Masaż

Kiedy należy zrezygnować z masażu stemplami?

  • w czasie miesiączki, a także będąc w ciąży
  • posiadając żylaki,
  • chorując na osteoporozę,
  • mając problemy z krzepliwością krwi

Jeśli do tej pory nie miałeś okazji skorzystać z takiego masażu to czekamy właśnie na Ciebie! Każda wizyta to godzina pełnego odpoczynku i przyjemnych zapachów, które utrzymują się na ciele jeszcze wiele godzin po zabiegu.


Opracowała: Fizjoterapeutka i Terapeutka SPA

Małgorzata Wróbel

Publikowane na blogu treści o charakterze medycznym mają cel wyłącznie informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Nie mogą w jakikolwiek sposób zastąpić wizyty u lekarza, lekarskiej porady, zaleceń lekarza, czy też postawionej przez lekarza diagnozy.

Gelavis HA Promocja
Uwaga!
OSTATNIE SZTUKI