S.O.S. przed Sylwestrem. Czy zabiegi bankietowe działają?

Okres świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku to bez wątpienia czas, w którym każdy z nas chce wyglądać wyjątkowo i olśniewająco. Często jednak w przedświątecznej gorączce zapominamy o sobie. Skóra w szybkim tempie daje nam znać, że potrzebuje odżywienia i regeneracji. Gdy święta i sylwestrowa noc zbliżają się wielkimi krokami, a Ty jeszcze nie zdążyłaś/łeś odwiedzić gabinetu kosmetologa to z pomocą nadchodzą tzw. zabiegi bankietowe.

Co to jest zabieg bankietowy?

Zabieg bankietowy to zabieg kosmetyczny, mający na celu uzyskanie szybkiego efektu poprawy wyglądu skóry. Zabieg bankietowy, ma głównie działanie głęboko nawilżające, odżywcze, ujędrniające, rozświetlające i liftingujące skórę. Po wizycie u kosmetologa skóra jest wyraźnie wygładzona i ujędrniona, koloryt staje się ujednolicony a zmarszczki spłycone. Należy pamiętać jednak, że jednym zabiegiem bankietowym nie da się uzyskać efektów terapeutycznych. Rozjaśnić przebarwień lub zniwelować zmian trądzikowych, Zabiegi bankietowe sprawdzają się szczególnie w dniu, w którym chcemy wyglądać oszałamiająco. Należy pamiętać, że w przypadku kobiet, makijaż wygląda znacznie lepiej i dłużej się utrzymuje na wygładzonej i nawilżonej skórze.

Jak wygląda zabieg bankietowy?

W Instytucie Zdrowia i Urody Holispace proponujemy kilka zabiegów bankietowych, które za każdym razem dostosowywane są do potrzeb skóry. Obejmują etap oczyszczania skóry, złuszczania, odżywienia i ujędrnienia a także obowiązkowo masaż o działaniu liftingującym i maskę na bazie 24 K złota na zakończenie zabiegu. Podczas zabiegu bankietowego stosuje się złuszczanie przy pomocy pilingu kawitacyjnego lub delikatnych kwasów, mających na celu wygładzenie i nawilżenie naskórka. Jednym z najchętniej wykonywanych kwasów podczas takiego zabiegu jest kwas migdałowy. Działa on łagodnie a jednocześnie daje szybki efekt uelastycznienia i zmiękczenia naskórka. Podczas etapu odżywienia i ujędrnienia kosmetolog wykonuje najczęściej infuzję tlenową. Polegającą na wtłaczaniu składników aktywnych w głąb skóry za pomocą hiperbarycznego tlenu. W zależności od potrzeb skóry, serum z substancjami biologicznie czynnymi jest dobierane personalnie podczas zabiegu.

Po wykonaniu infuzji tlenowej, skóra jest głęboko odżywiona i dotleniona a zmarszczki mniej widoczne. Inną propozycją na odżywienie skóry jest sonoforeza z witaminą C i kofeiną. Sonoforeza to wtłaczanie składników aktywnych do skóry za pomocą fali ultradźwiękowej, która powoduje lepsze wchłanianie serum w postaci wodno-żelowej. Dzięki witaminie C, skóra staje się natychmiast rozjaśniona i pełna blasku. Kolejnym etapem zabiegu bankietowego jest masaż liftingujący, który ma działanie także głęboko relaksacyjne pozwalające oderwać się od natłoku codziennych spraw. Masaż poprawia dotlenienie tkanek, wzmacnia mięśnie i poprawia ukrwienie skóry co z kolei sprawia, że komórki stają się lepiej odżywione. Na zakończenie zabiegu nakładana jest maska z 24 K złotem lub maska z peptydami o działaniu silnie ujędrniającym.

Jak długo utrzymują się efekty?

Efekt po zabiegu jest widoczny natychmiast i utrzymuje się kilka dni. Zabiegi bankietowe są przeznaczone zarówno dla kobiet i mężczyzn, którzy pragną w szybkim tempie poprawić stan i wygląd skóry, aby olśniewać młodszym wyglądem podczas wielkiego wyjścia czy sylwestrowej nocy.

Kiedy najlepiej zrobić zabieg bankietowy?

Zabieg bankietowy najlepiej wykonać jeden dzień wcześniej lub w samym dniu wielkiego wyjścia, bowiem efekty takiego zabiegu nie są długotrwałe.

Nie zależnie czy wybieramy się na wielki bal, prywatkę czy spędzamy Sylwestra w domu w gronie najbliższych, warto tego dnia wyglądać zjawiskowo ponieważ jak głosi powiedzenie „Jaki Sylwester, taki cały rok” 😊

Instytut Zdrowia i Urody Holispace Weronika Laura Ławniczak

Publikowane na blogu treści o charakterze medycznym mają cel wyłącznie informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Nie mogą w jakikolwiek sposób zastąpić wizyty u lekarza, lekarskiej porady, zaleceń lekarza, czy też postawionej przez lekarza diagnozy.