...

Holistycznie o dotyku głowy i twarzy


Holistyczne podejście do człowieka, bazuje na następujących zasadach:


  • ciało jest całością,
  • struktura i funkcja są ze sobą wzajemnie powiązane,
  • ciało ma tendencję do samonaprawy.

Istnieje wiele źródeł i metod w przynoszeniu ulgi z przemęczeniu i stresie. Jest  nią przede wszystkim dotyk o różnej intensywności. Niektóre osoby mają wewnętrzny opór przed skorzystaniem z masażu całościowego. Takim osobom warto zaproponować inne rozwiązania: masaż, refleksologia głowy i twarzy, masaż ajurwedyjski manualny i kryształami, akupresura lub Access Bars. Różne terapie i techniki przynoszą natychmiastową ulgę. Jeśli jest przeprowadzona w sposób prawidłowy, jest niezwykle przyjemną i skuteczną terapią o właściwościach odmładzających. W efekcie prowadzi do wyciszenia wewnętrznego, głębokiego relaksu i odprężenia całego ciała. Jest pomocna we wszelkich zaburzeniach na tle emocjonalnym i psychicznym. Z uwagi na działanie, które powoduje wyciszenie emocji, złagodzeniu napięć i stresów. Dotyk twarzy i głowy nie tylko wzmacnia siły witalne. Niweluje objawy stresu i przemęczenia oraz przywraca wewnętrzną harmonię.


Przebieg terapii

Każda terapia i zastosowane techniki oraz ilość serii zabiegowych dobierane są do indywidualnych potrzeb. Jakość życia poprawia się wraz z wprowadzeniem systemiczności. Mózg koduje taką regenerację, uwalnia kortyzol (hormon stresu), poprawia pamięć. Na przykład na brak koncentracji można: oddychając głęboko, uciskać lekko przez dwie minuty punkt na grzbiecie nosa, pomiędzy brwiami, powtarzając 3 – 5 razy.


Na karku, głowie i twarzy jest wiele charakterystycznych punktów (nazywanych w zależności od źródła pochodzenia techniki dotyku czy masażu: marma, energetycznych, barsy), odpowiedzialnych za rozluźnianie całego ciała. Jakikolwiek uraz fizyczny czy trauma, poprzez odbieranie bólu, odczuć i wrażeń, przenoszą je do ciała w formie blokad. Mogą być nimi punkty maksymalnej bolesności w obrębie skóry, powięzi, czy mięśni a także też narządów wewnętrznych, Praca nacelowana na ich usunięcie, wywołuje reakcje czasem reakcje: wrażenie zimna, drżenia, reakcje wegetatywne oraz – co nie jest rzadkością – flashback, czyli to, co po polsku nazywa się refleksem biograficznym. Częstymi są także reakcje emocjonalne jak płacz, śmiech, nerwowość czy stan odrętwienia lub całkowitego wejścia w stan półsnu, pół jawy. Rolą terapeuty jest min. znajdowanie restrykcji powięziowych, blokad energetycznych i ich rozluźnianie.


Holistycznie o dotyku głowy i twarzy

W przypadku techniki Access Bars są dla przykładu na głowie, punkty nazywane forma i struktura. Dotyczą rzeczy, które uznajemy obecnie za istotne i ważne ale w oparciu o przeszłość. W efekcie powtarzamy często te same błędy. To nasze wyobrażenia o tym „jak powinienem wyglądać”, co powinienem zrobić”, „jak powinienem żyć” etc. Podczas ultra delikatnej stymulacji zwiększamy potencjał dostępu do naszej podświadomości i zapisanych tam właśnie wzorców, form, struktur. Takich punktów metoda opisała aż 32 i jak podaje założyciel, w najgorszym przypadku, podczas sesji, doświadczymy silnej regeneracji i odprężenia.

Dobry terapeuta uczy dąży do poznania wielu technik, by w trakcie sesji, w zależności od potrzeby wybrać najlepszą z nich.


Opracowanie:


Instytut Zdrowia i Urody Holispace Weronika Ławniczak


Zapraszamy na sesję Access Bars do Instytutu Holispace.

Publikowane na blogu treści o charakterze medycznym mają cel wyłącznie informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Nie mogą w jakikolwiek sposób zastąpić wizyty u lekarza, lekarskiej porady, zaleceń lekarza, czy też postawionej przez lekarza diagnozy.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.