Last minute przed latem – jak uporać się z cellulitem?

Co to jest cellulit?

Cellulit jest to nierównomierne rozłożenie tkanki tłuszczowej oraz  zmiany patologiczne w tkance podskórnej. Cellulit dotyka ok 90% kobiet i ok. 10% mężczyzn. Zlokalizowany jest głównie o obrębie ramion, ud, bioder, pośladków lub brzucha.


Cellulit to widoczne na powierzchni skóry nie estetyczne nierówności lub grudki, które powstają na skutek ucisku powiększonych komórek tłuszczowych (adipocytów), które uciskają na naczynia krwionośne i limfatyczne. Dochodzi do pogorszenia mikrokrążenia skórnego i metabolizmu komórkowego. Komórki są słabiej zaopatrywane w tlen i składniki odżywcze, a toksyny i resztki przemiany materii są wolniej wydalane i zaczynają zalegać w tkankach.


\"

Jak powstaje?

     „Skórka pomarańczowa” zwykle pojawia się u dziewcząt w okresie dojrzewania, u kobiet w ciąży i w okresie menopauzalnym lub podczas przyjmowania doustnej antykoncepcji hormonalnej. Spowodowane jest to dużymi wahaniami hormonalnymi, które najczęściej pojawiają się właśnie w tym okresach. Nadmiar hormonów żeńskich sprawia, że ściany naczyń znacznie się osłabiają i spowalniają się procesy metaboliczne zachodzące w komórkach. Dochodzi wówczas, do powstania obrzęku i rozrostu komórek tłuszczowych, które z czasem mogą uciskać na zakończenia nerwowe i powodować bolesność.


Na powstawanie cellulitu ma również wpływ wiele innych czynników takich jak np. nieprawidłowa dieta z dużą ilością soli i produktów wysoko przetworzonych , mała aktywność fizyczna, stres, używki np. alkohol, papierosy, nadwaga, zakładanie „nogi na nogę” czy zbyt mała ilość wypijanej wody.


Co można z tym zrobić?

     Chcąc uporać się z cellulitem należy uzbroić się w cierpliwość i działać wielokierunkowo. Oferta  Instytutu Holispace wychodzi naprzeciw i pozwoli skupić się na wielu płaszczyznach, aby odnieść sukces i cieszyć się pięknym gładkim i zdrowym ciałem.


W  Instytucie Holispace polecamy

 • Konsultacje z dietetykiem i ułożenie indywidualnego programu żywieniowego
 • Konsultacje z zielarzem, który dobierze odpowiednie mieszanki ziół o działaniu drenującym i oczyszczającym
 • Terapię redukcji stresu prowadzoną przez wykwalifikowanego psychologa
 • Masaże ciała, które usprawniają mikrokrążenie skórne, zwiększają dotlenienie komórek, rozbijają złogi tłuszczowe, relaksują i redukują stres
 • BEMER– terapię fizykalną o wielokierunkowym działaniu, usprawniającą mikroązenie
 • Zabiegi BODY SLIM AND UP PROGRAMME AROSHA, które działają na pierwotne przyczyny powstawania cellulitu. Usprawniają mikrokrążenie skórne, wspomagają usuwanie nagromadzonych płynów, ujędrniają skórę, działają przeciwobrzękowo, modelująco i wyszczuplająco
 • Profesjonalny i spersonalizowany dobór kosmetyków antycellulitowych i wyszczuplających
\"Szczotka
\"
Cellulit

Domowe kuracje wspomagające w walkę z cellulitem:

 • Regularne pilingi drobno lub gruboziarniste z zawartością kofeiny lub L-karnityny
 • Regularne stosowanie balsamu antycellulitowego najlepiej dobranego przez kosmetologa
 • Automasaże szczotką do ciała
 • Naprzemienne chłodne/ciepłe natryski
 • Letnie i niezbyt długie kąpiele z dodatkiem olejków eterycznych np. cynamonowego, grejpfrutowego czy pomarańczowego

Zapraszamy do Holispace na zabiegi redukujące celulit.

autor: mgr kosmetolog Karolina Dziadosz

Publikowane na blogu treści o charakterze medycznym mają cel wyłącznie informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Nie mogą w jakikolwiek sposób zastąpić wizyty u lekarza, lekarskiej porady, zaleceń lekarza, czy też postawionej przez lekarza diagnozy.