Masaż rozluźniający napięcie w twarzy

Masaż rozluźniający twarzy

Masaż rozluźniający napięcie w twarzy,

Masaż rozluźniający napięcie w twarzy, przeznaczony jest dla osób zestresowanych, żyjących w „biegu”.

Stres niesie ze sobą wiele skutków ubocznych wpływających niekorzystnie na funkcjonowanie całego organizmu. Ponadto negatywnie wpływa na stan mięśni, powięzi na twarzy. Następstwem napięć mięśniowych wynikających z „wyrzutów kortyzolu” – hormonu stresu jest przyspieszony proces starzenia się skóry. A także widoczne pogłębienie się bruzd i zmarszczek.

Ta wyjątkowa terapia manualna pobudza głębokie warstwy skóry. Wzmacnia mięśnie, dotlenia komórki oraz przyczynia się do poprawy mikrokrążenia skórnego oraz metabolizmu komórkowego.

Efekty jakie daje rozluźniający masaż twarzy, szyi i dekoltu to poprawa jędrności i elastyczności skóry, wygładzenie zmarszczek. Widoczne staje się łagodzenie obrzęków i zastojów limfatycznych.

Rozluźniający masaż twarzy, szyi i dekoltu to nie tylko terapia dla urody. Masaż twarzy działa głęboko relaksacyjnie, przenosi w stan ukojenia, zmniejsza poziom stresu. Znajduje także zastosowanie w leczeniu porażenia nerwu twarzowego, łagodzeniu blizn, leczeniu pooperacyjnym, uwalnianiu toksyn oraz łagodzeniu bólu migrenowego.

Masaż rozluźniający mięśnie twarzy masażu jest niezwykle delikatny. Bazuje na powolnych technikach. Towarzyszy mu wyciszająca, relaksująca atmosfera, aromaterapia i kojąca muzyka. Działa pozytywnie na stan i wygląd twarzy oraz na psychikę. Idealny po ciężkim dniu, stresującej pracy lub po mocnym treningu sportowym.

Podczas masażu twarzy, szyi i dekoltu terapeuta stosuje spersonalizowane ruchy głaszczące, rozcierające, ugniatające rozluźniające wszystkie mięśnie twarzy. A także okolice oczu, mięśnie szyi i dekoltu. Masaż można wykonywać jako samodzielną terapię lub jako element zabiegów kosmetologicznych.

Jak działa masaż?

  • usuwa napięcie w strukturach tkanek w obrębie twarzy i szyi,
  • uspokaja organizm i rozluźnia,
  • zmniejsza „worki” pod oczami,
  • rozluźnia układ żuchwowo-szczękowy,
  • przydatny w przypadku bruksizmu,
  • relaksuje i odpręża,
  • zmniejsza stres i bezsenność,
  • redukuje napięcie nerwowo-mięśniowe,
  • usuwa toksyny i zastoje limfatyczne,
  • przywraca blask skórze.

Masaż rozluźniający ma również korzystny wpływ na cały organizm – zmniejsza napięcie mięśni, poprawia ukrwienie i stymuluje układ limfatyczny. Jest więc doskonałym bodźcem do samoregeneracji organizmu.

Rozluźniający masaż twarzy, szyi i dekoltu polecany jest zarówno dla kobiet i mężczyzn bez ograniczeń wiekowych. W Instytucie Zdrowia i Urody Holispace proponujemy autorskie metody masażu twarzy, które wykonywane są na bazie naturalnych maseł, olei roślinnych oraz cennych olejków eterycznych.

Stosując masaż twarzy, szyi i dekoltu delikatnie stymulujemy układ krwionośny, limfatyczny, hormonalny, nerwowy oraz wpływamy na pobudzenie skóry do odnowy oraz opóźnienie procesów starzenia się skóry.

Masaż ten, to doskonały sposób na relaks po ciężkim dniu, a także metoda na zachowanie zdrowego i młodego wyglądu skóry.

Publikowane na blogu treści o charakterze medycznym mają cel wyłącznie informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Nie mogą w jakikolwiek sposób zastąpić wizyty u lekarza, lekarskiej porady, zaleceń lekarza, czy też postawionej przez lekarza diagnozy.