Mezoterapia igłowa czy mikroigłowa

Mezoterapia mikroigłowa czy igłowa

Mezoterapia igłowa czy mikroigłowa ?

Historia mezoterapii sięga 1950 roku. Została zapoczątkowana przez francuskiego lekarza Michela Pistora i jest wykorzystywana do dnia dzisiejszego w celu odmłodzenia skóry i eliminacji wielu schorzeń.

Wskazania do mezoterapii igłowej i mikroigłowej:

  • odmłodzenie i odżywienie skóry (stymulacja metabolizmu komórek, produkcji kolagenu elastyny)
  • leczenie cellulitu (poprawa mikrokrążenia, zwiększenie metabolizmu adipocytów)
  • leczenie wypadania włosów i łysienia różnego typu (hamowanie procesu wypadania włosów oraz w ok. 20% stymulacja odrastania włosów)
  • zminimalizowanie rozstępów skóry
  • spłycenie blizn

Mezoterapia igłowa i mikroigłowa w celu odmłodzenia skóry cieszy się ogromnym powodzeniem wśród pacjentów. W celu zapewnienia oraz niwelowania skutków przedwczesnego starzenia się skóry wykorzystuje się zabiegi biorewitalizacjii. Zabieg ten ma na celu stymulację naturalnych procesów regeneracyjnych w skórze, wzrost napięcia i elastyczności, nawodnienie oraz spłycenie zmarszczek. Zabiegom odmładzającym poddaje się skórę twarzy, szyi, dekoltu, ramion i wewnętrznej powierzchni ud.

Zabieg mezoterapii igłowej mający na celu odmłodzenie skóry, polegający na biorewitalzacji określa się nazwą „mesolift”. Polega on na wykonywaniu szybkich, śródskórnych wkłuć, co ok. 0,5 cm z użyciem odpowiedniego preparatu w ilości od 1 do 5 ml.w zależności od okolicy poddawanej zabiegowi i rodzaju substancji.

 Mezoterapię w celu biorewitalizującym zaleca się wykonywać już po 25 r.ż z częstotliwością od 2 do 4 zabiegów rocznie. W odmłodzeniu skóry zaleca się ok. 2-3 zabiegi co 10-14 dni, kolejne po ok. 2 tygodniach i miesiącu, a profilaktycznie po ok. 6 miesiącach. Po zabiegu należy unikać promieniowania UV oraz stosować kremy fotoprotekcyjne.

Substancje najczęściej stosowane w mezoterapii mającej na celu odmłodzenie skóry:

  • niestabilizowany kwas hialuronowy, uzyskiwany na drodze fermentacji bakteryjnej (stymuluje wzrost liczby fibroblastów, aktywność komórek, zwiększa nawodnienie skóry)
  • kompleks multiwitaminowy dostarczający skórze witaminy, aminokwasy, minerały, koenzymy, kwasy nukleinowe, zapewnia odnowę komórek skóry
  • embrioblasty – wyciągi komórkowe uzyskiwane z embrionów owczych. Stymulują fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, zawierają m.in. witaminy, minerały, aminokwasy oraz kwasy nukleinowe oraz FGF – fibroblast growth factor
  • polideoksyrybonukleotydy – stymulują wzrost liczby i aktywność fibroblastów, wzrost i przedłużone działanie FGF, aktywują receptory purynergiczne typu A2

Inną metodą mezoterapii jest wykonywanie zabiegu za pomocą specjalistycznego urządzenia. Użądzenie wyposażone jest w jednorazową głowicę z cienkimi igłami. Służy do wykonywania licznych mikronakłuć na skórze dając efekt ogniskowego gojenia się tkanki i jej regeneracji. Ta metoda określana jest nazwą mezoterapii mikroigłowe.

Zabieg mezoterapii mikroigłowej stosujemy jako samodzielny zabieg lub jako zabieg poprzedzający inne kuracje odmładzające np. ultrasonoforezę.

Mezoterapia igłowa czy mikroigłowa ?

Mezoterapia igłowa i mikroigłowa jest metodą skuteczną pod warunkiem przestrzegania ustalonego programu zabiegów. Zalecamy ją dla pacjentów cierpliwych, przestrzegających zaleceń pozabiegowych oraz świadomych faktu, iż procesy regeneracyjne zachodzące w skórze nie są natychmiastowe i wymagają odpowiedniego czasu.

W Instytucie Zdrowia i Urody Holispace specjalista do dokładnym wywiadzie i oględzinach skóry dobiera odpowiednią metodę mezoterapii. Metodę uzależniamy od wskazań i przeciwwskazań. Zarówno mezoterapia igłowa jak i mikroigłowa cieszą się ogromnym powodzeniem dając znakomite rezultaty odmładzające i rewitalizujące skórę.

Autor: Instytut Zdrowia i Urody Holispace

Publikowane na blogu treści o charakterze medycznym mają cel wyłącznie informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Nie mogą w jakikolwiek sposób zastąpić wizyty u lekarza, lekarskiej porady, zaleceń lekarza, czy też postawionej przez lekarza diagnozy.