...

Prawidłowa postawa to podstawa

Dobra postawa to postawa

Od dzieciństwa słyszeliśmy od rodziców i nauczycieli hasła: „nie garb się”, „wyprostuj się” czy „nie siedź krzywo”. Jak ważne jest zadbanie o swoją sylwetkę i odpowiednie wykształtowanie jej we wczesnych latach życia? Jakie konsekwencje niesie za sobą zaniedbanie tej kwestii?

Obserwując daną osobę-nawet mijając ją na ulicy jesteśmy w stanie określić, czy jest we wspaniałym humorze, czy jest pewna siebie czy jest nieśmiała i skryta czy spotkało ją coś przygnębiającego. Nasze ciało wysyła wiele sygnałów niewerbalnych, które interpretujemy w jednorodny sposób. W gabinecie fizjoterapeuty dowiesz się całej prawdy o swoim ciele pod względem anatomicznym i funkcjonalnym.

Prawidłowa postawa

Ocenie podlega Twoja sylwetka z przodu, tyłu i boku, wówczas sprawdzamy ustawienie stóp, miednicy, krzywizn kręgosłupa, łopatek, barków oraz stawów obwodowych.  Terapeuta zwróci uwagę, dlaczego np. Twoja głowa jest wysunięta nadmiernie w przód, plecy ustawione w nadmiernym zaokrągleniu oraz co z tym ustawieniem zrobić? Jak wzmocnić konkretne grupy mięśniowe, które struktury należy rozciągnąć, a które rozluźnić, aby wyjść z patologicznego ciągu przyczynowo- skutkowego.

Prawidłowa postawa to podstawa

W Holispace możesz zakupić terapię u fizjoterapeuty w formie bonu prezentowego VIP dla swojej mamy, żony, męża czy osoby bliskiej Twojemu sercu. W dobie komputeryzacji wielu firm, siedzącej pracy i zmniejszonej aktywności zdrowy kręgosłup to podstawa! Przewlekły stres i życie w ciągłym pędzie kumuluje się pod postacią wzmożonego napięcia mięśniowego, szczękościsku czy problemów ze snem. Twoje ciało potrzebuje chwili wytchnienia, abyś mógł spełniać się rolach społecznych i funkcjonować w pracy i poza nią.

Odpowiedzią na te i inne dolegliwości jest terapia manualna i ruchowa. To doskonały duet pozwala na opracowanie problematycznych obszarów przy pomocy dłoni terapeuty oraz zestawu ćwiczeń z dokładnym instruktażem do domu.   Skorzystaj z pomocy specjalisty i ciesz się zdrowiem i dobrą kondycją na lata.

Małgorzata Wróbel Fizjoterapeuta

Instytut Zdrowia i Urody Holispace Weronika Ławniczak

Publikowane na blogu treści o charakterze medycznym mają cel wyłącznie informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Nie mogą w jakikolwiek sposób zastąpić wizyty u lekarza, lekarskiej porady, zaleceń lekarza, czy też postawionej przez lekarza diagnozy.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.