Rola fizjoterapii – kiedy i dlaczego warto z niej korzystać

Masaż sportowy pleców

Fizjoterapia już od wielu lat jest nieodłącznym elementem wielu świadczeń opieki zdrowotnych w przychodniach oraz szpitalach. Od kilkunastu lat stała się prężnie rozwijającą gałęzią rehabilitacji. Fizjoterapia zawsze była, jest i będzie potrzebna, ponieważ nie uniknione jest, że wiele sportowców amatorów albo wyczynowych będzie uprawiało sport, co prowadzi do urazów czy kontuzji sportowych. Szacuje się, że osoby starsze będą cierpiały na choroby zwyrodnieniowe stawów, co skutkuje w wielu przypadkach operacjami endoprotezoplastyki stawów biodrowych czy kolanowych, będą potrzebowały opieki i rehabilitacji. Dziś podkreśla się również rolę fizjoterapię jako uzupełnienie do systematycznych ćwiczeń w fitenss-klubach, lub jako element dbania o swoje ciało, gdy doświadcza przeciążeń związanych z codziennym trybem pracy.

Dlaczego fizjoterapia jest ważna zanim dojdzie do kontuzji?

Wielu pacjentów po oczekiwaniu na zabiegi Narodowego Funduszu Zdrowia przychodzą na rehabilitację po  wielu miesiącach.  Jeżeli w danej chwili boli nas staw, mamy w nim zaburzenia ruchomości, to pomocy i rehabilitacji potrzebujemy natychmiast, a nie za kilka miesięcy, gdy nasze problemy się pogłębią. Osoby starsze, przebywające na emeryturze lub rencie, pomiędzy wizytami u lekarzy, pomiędzy codziennymi zakupami na bazarku, w aptece, żyją samotnie i potrzebują kontaktu z drugą osobą. Korzystając z  fizjoterapii stałej, mają możliwość porozmawiania, zrozumienia. Rehabilitacja wówczas nabiera innego znaczenia.

W Instytucie Holispace oferujemy naszym pacjentom TERAPIĘ MANUALNĄ, podczas której fizjoterapeuta oceni stan pacjenta i dostosuje odpowiednią terapię. Terapia manualna pozwala zwiększyć zakres ruchomości, pozbyć się przykurczów mięśni i ścięgien czy zniwelować dysfunkcje w układzie mięśniowo- powięziowym.

W celu rozluźnienia mięśni i zmniejszenia dolegliwości bólowych zalecamy MASAŻ KRĘGOSŁUPA lub ANATOMY TRAINS.

 U osób aktywnych w celu odnowy biologicznej i przyspieszenia powrotu do aktywności fizycznej po doznanych urazach czy kontuzjach proponujemy MASAŻ SPORTOWY, masaż mięśniowo – powięziowy. Ten rodzaj masażu skuteczny jest także w walce ze zmęczeniem czy  skutkami przetrenowania.

Nieodzowną terapią w Holispace jest fizykalna terapia naczyniowa, poprawiająca mikrokrążenia krwi – BEMER.  Pacjent podczas zabiegu kładzie się na fotelu ze specjalnie ułożoną matą.  Jest to terapia bezinwazyjna i jej przebieg jest bezbolesny. Możemy wykonywać ten zabieg o każdej porze dnia. Badania medyczne oraz około 50 publikacji naukowych potwierdziło działanie terapii mikrokrążenia krwi w 9 dziedzinach: 

 • Przewlekłych schorzeniach zwyrodnieniowych układu kostno- stawowego,
 • Przewlekłych zaburzeniach w gojeniu się ran,
 • Przewlekłych zaburzeniach metabolizmu (cukrzyca, zaburzenia przemiany lipidowej),
 • Niewydolności narządów (zaburzenia czynności wątroby),
 • Polineuropatii (po terapii antynowotworowej),
 • Przewlekłym zmęczeniem (SM, z nadmiernym obciążeniem psychofizycznym),
 • Ostrych i przewlekłych bólach,
 • Zaburzeniach snu.

Terapia Bemer stosowana przed snem wpływa pozytywnie na jakość snu. Wydłuża okres snu oraz jakość odpoczynku. Sprawdza się również u sportowców w ramach odnowy biologicznej po intensywnych treningach. Przyspiesza regenerację tkanek nawet o 30%.

BEMER wykorzystywany jest również w terapiach trychologicznych zwłaszcza z przebiegiem wypadających włosów. Jak widać zakres wykorzystywania terapii BEMER jest szeroki i dopasowujemy go  w zależności od potrzeb pacjenta.

Instytut Holispace jest miejscem, gdzie nie trzeba czekać na fizjoterapię wiele miesięcy. Dbając o komfort pacjenta, prowadzone są indywidualne konsultacje i dobierane odpowiednie terapie manualnao – ruchowe. Jako uzupełnienie terapii po zabiegach manualnych pacjenci mogą nieodpłatnie korzystać z terapii mikrokrążeniowej BEMER.

Największy efekt gwarantujący działanie zabiegów  z zakresu fizykoterapii jest wtedy, gdy po doznanym urazie czy kontuzji, natychmiast korzystamy z zabiegów fizjoterapii. Przyspieszają one wtedy proces gojenia wielokrotnie.  Największą rolę odgrywają ćwiczenia ruchowe czy terapia manualna u fizjoterapeuty.

W Holispace oferujemy zamiast fizykoterapii:
 • TERAPIA MANUALNA U FIZJOTERAPEUTY,
 • ANATOMY TRAINS,
 • ZOGA FACE INTEGRATION,
 • MASAŻ LECZNICZY KRĘGOSŁUPA,
 • FIZYKALNA TERAPIA NACZYNIOWA BEMER.

Publikowane na blogu treści o charakterze medycznym mają cel wyłącznie informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Nie mogą w jakikolwiek sposób zastąpić wizyty u lekarza, lekarskiej porady, zaleceń lekarza, czy też postawionej przez lekarza diagnozy.