Anna Mackiewicz lekarz gastrolog

Anna Mackiewicz

Lekarz Gastrolog

Specjalista chorób wewnętrznych i gastroenterologii
Specjalista w leczeniu choroby refluksu żołądkowo-przełykowego, zapalenia żołądka, choroby dróg żółciowych. Choroby trzustki, choroba uchyłkowa jelit bóle brzucha, zapalenie przełyku. Choroba wrzodowa żołądka i/ lub dwunastnicy, przerost bakteryjny jelita cienkiego (SIBO) IMO.

Ukończyła I Wydział Lekarski Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w Warszawie. Rezydenturę z chorób wewnętrznych odbywała w Klinice Gastroenterologii Wojskowego Instytutu Medycznego Centralnego Szpitala Klinicznego MON w Warszawie, przy ulicy Szaserów.

Pracuje także w Klinice Gastroenterologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersyteckiego Centrum Medycznego, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przy ul. Banacha 1a w Warszawie.

Główne zadania to wykonywanie badań i zabiegów endoskopowych, kwalifikacja do zabiegów endoskopowych (gastroskopia, kolonoskopia, ECPW, EUS), oraz opieka i nadzór nad pacjentem przed i po zabiegach.

Doświadczenie endoskopowe zdobywała w Endoterapii przy ul. Brzeskiej w Warszawie, gdzie poza wykonywaniem zabiegów endoskopowych (gastroskopie, kolonoskopie, ECPW), zajmowała się leczeniem chorób wewnętrznych i chorób przewodu pokarmowego. W 2017 roku przebywała na stażu w Anglii w Klinice Gastroenterologii i Endoskopii MidYorkshire Hospitals , NHS Trust, UK. W 2021 roku ukończyła szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie gastroenterologii i pozytywnie zdała państwowy egzamin z specjalizacyjny.

W roku 2016 przebywała na stażu w Klinice Gastroenterologii Szpitala Onkologicznego „City of Hope” w Los Angeles, USA. W tym samym roku zdała egzamin specjalizacyjny z zakresu interny (chorób wewnętrznych).

Na bieżąco podnosi swoje kwalifikacje w zakresie wykonywania procedur endoskopowych. Regularnie uczestniczy w licznych konferencjach naukowych oraz szkoleniach w kraju i za granicą, systematycznie pogłębiając swoją wiedzę z zakresu gastroenterologii i endoskopii. Ponadto jest nauczycielem akademickim i prowadzi zajęcia ze studentami medycyny, zarówno polskojęzycznymi, jak i zagranicznymi (English Division).

Za osiągnięcia naukowe nagrodzona medalem Polskiej Akademii Nauk (PAN).