Osocze bogatopłytkowe w ortopedii
Osocze bogatopłytkowe w ortopedii (PRP – Platelet-Rich Plasma) znajduje zastosowanie w dziedzinie ortopedii jako metoda wspomagająca regenerację tkanek i leczenie urazów oraz schorzeń układu mięśniowo-szkieletowego. Jest stosowania powszechnie ze względu na wysokie bezpieczeństwo zabiegu.
- Jak to działa?
Wykorzystywane sią czynniki wzrostu obecne w bogatopłytkowym osoczu odwirowanym i oddzielonym od krwinek czerwonych tuż przed zabiegiem z krwi pacjenta.
- Ile czasu trwa zabieg?
Pacjent na 1 wizycie otrzymuje wskazanie – tzw. kwalifikację do zabiegu. W dniu przyjazdu, pielęgniarka pobiera krew, która następnie jest odwirowywana i podawana przez lekarza dostawowo lub okołostawowo. W niektórych przypadkach, lekarz ortopeda aplikuje osocze pod kontrolą USG.
PRP ma na celu przyspieszenie procesu gojenia, redukcję bólu i poprawę funkcji ruchowej.
- Zastosowanie osocza PRP w ortopedii:
Leczenie urazów ścięgien i więzadeł. PRP stosujemy w leczeniu uszkodzeń ścięgien i więzadeł, takich jak skręcenia, naderwania lub zerwania. Iniekcje PRP w obszar uszkodzonego ścięgna lub więzadła mogą przyspieszyć proces gojenia, poprawić wytrzymałość tkanek i redukować ryzyko powikłań.
Artroza: PRP stosujemy również jako alternatywę lub uzupełnienie dla tradycyjnych metod leczenia artrozy, takich jak leki przeciwbólowe, fizjoterapia czy iniekcje sterydowe. Iniekcje PRP w stawy mają na celu zmniejszenie bólu, redukcję stanu zapalnego oraz stymulację regeneracji chrząstki stawowej.
Złamania i uszkodzenia kości
PRP stosujemy w celu przyspieszenia procesu gojenia złamań kości lub w przypadku uszkodzeń kości, takich jak niegojące się owrzodzenia, niespójne złamania czy urazy stawów. PRP dostarcza czynniki wzrostu, które sprzyjają procesowi naprawczemu i zwiększają szanse na skuteczne zrastanie kości.
Choroby przykurczowe mięśni: PRP stosujemy w przypadkach chorób przykurczowych mięśni, takich jak zespół cieśni nadgarstka. Iniekcje PRP mogą pomóc w zmniejszeniu bólu, poprawie funkcji i zmniejszeniu stanu zapalnego w obszarze objętym przykurczem.
Ostroga piętowa znana również jako ostroga podeszwowa lub ostroga piętowa, to schorzenie dotykające pięty. Charakteryzuje się obecnością małych, ostro zakończonych narośli kości na dolnej powierzchni pięty. Te narośla mogą powodować ból i dyskomfort, szczególnie podczas chodzenia lub stawiania stopy na podłożu. PRP zmniejsza ból i uciążliwość w poruszaniu się. Zalecamy też fizjoterapia i wykonywanie ćwiczeń rozciągających i wzmacniających mięśnie stopy i łydki w celu zmniejszenia napięcia ścięgna podeszwowego.
osocze bogatopłytkowe w ortopedii
Stosowanie osocza bogatopłytkowego w ortopedii w Holispace jest oceniane indywidualnie przez lekarza. Możemy stosować w połączeniu z innymi metodami leczenia w tym rehabilitacji i ortopedii. W Holispace łączymy leczenie ortopedyczne z fizjoterapią.
Zapraszamy do kontaktu w celu umówienia wizyty 22 544 66 47
Instytut Holispace Medycyna regeneracyjna i leczenie bólu