Medycyna estetyczna

MEdycyna estetyczna w holispace

Medycyna estetyczna to dziedzina medycyny, która ma na celu poprawę wyglądu zewnętrznego i samopoczucie pacjentów. Istnieje wiele procedur i technik wykorzystywanych w medycynie estetycznej, które mogą przyczynić się do poprawy wyglądu w zdrowy i sposób. Medycyna estetyczna Holispace wpisuje się w holistyczne podejście do klienta, w nurcie medycyny regeneracyjnej.

Medycyna estetyczna Holispace to bogata oferta dla osób w różnym wieku. Jakie problemy rozwiązujemy najczęściej dzięki medycynie estetycznej? 

Kurze łapki, opadające brwi, wyraziste bruzdy nosowo wargowe. Wiotka skóra, wyraźne zmarszczki, rozstępy, blizny, łysienie, wypadanie włosów, zabiegi medycyny estetycznej po leczeniu onkologicznym.

Lekarz prowadzący dobiera, w zależności od stanu i kondycji skóry oraz oczekiwanych efektów następujące zabiegi:

Toksyna botulinowa (np. Botox): Wykorzystuje się ją w celu redukcji zmarszczek mimicznych, takich jak zmarszczki na czole, zmarszczki kurze łapki i bruzdy nosowo-wargowe. Toksyna botulinowa działa przez tymczasowe osłabienie mięśni mimicznych, co powoduje zmniejszenie widoczności zmarszczek.

Wypełniacze takie jak kwas hialuronowy, są stosowane do korygowania utraty objętości twarzy. Likwidowania zmarszczek, poprawy konturu warg, a także korygowania nosa czy podbródka. Wypełniacze mogą przywrócić objętość i ujędrnić skórę, nadając młodszy wygląd.

Mezoterapia igłowa: Jest to technika polegająca na wprowadzaniu substancji aktywnych (np. witaminy, aminokwasy, peptydy) bezpośrednio do skóry. Mezoterapia może poprawić teksturę skóry, nawilżyć ją, przywrócić jej blask i elastyczność.

Radiofrekwencja mikroigłowa to synergiczne działanie dwóch znanych i niezwykle skutecznych zabiegów: Radiofrekwencji (RF) i Mikronakłuwania.

PRP (Platelet-Rich Plasma) to technika wykorzystywana w medycynie estetycznej, która polega na pobraniu krwi pacjenta, a następnie oddzieleniu i wykorzystaniu bogatych w płytki osocza do regeneracji tkanek.

Ważne – medycyna estetyczna powinna być wykonywana przez odpowiednio wykwalifikowanych lekarzy, którzy stosują bezpieczne procedury i odpowiednie środki ostrożności. Jak w przypadku każdego zabiegu, należy dopytać o ewentualne skutki uboczne. Lekarz ocenia, czy zabieg jest odpowiedni dla danej osoby, może się zdarzyć, że odmówi wykonania zabiegu, jeśli podejrzewać będzie ryzyko powikłań.

Instytut Zdrowia i Urody Holispace Weronika Laura Ławniczak

Publikowane na blogu treści o charakterze medycznym mają cel wyłącznie informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Nie mogą w jakikolwiek sposób zastąpić wizyty u lekarza, lekarskiej porady, zaleceń lekarza, czy też postawionej przez lekarza diagnozy.