W naszym Instytucie Zdrowia i Urody świadczymy usługi fizjoterapeutyczne, które wpływają na poprawę zdrowia, a tym samym komfortu życia pacjentów. Wśród bogatej oferty znajdziecie terapie manualne na ciało, w tym różne rodzaje masaży oraz fizykalną terapię naczyniową BEMER.

Fizjoterapia Targówek – skuteczne i bezpieczne terapie manualne dla dzieci i dorosłych

Masaże powięziowe są powszechnie stosowane jako jedna ze skutecznych metod fizjoterapii. Nasi specjaliści starannie dobierają zabiegi i terapie do potrzeb oraz dolegliwości pacjentów. Osobom aktywnym fizycznie polecamy serie masaży sportowych pleców i nóg, które likwidują ból oraz pomagają w ogólnym zmęczeniu organizmu. Stosowane są w profilaktyce pourazowej i przyśpieszają powrót do dawnej kondycji w przypadku kontuzji.

Pracownikom biurowym, uczniom oraz wszystkim osobom, które pracują w wymuszonej pozycji, ulgę przyniesie intensywny masaż pleców, karku i ramion. Rozluźni on napięte mięśnie, pomoże w bólach głowy oraz ukoi system nerwowy. Podobnie działa masaż tkanek głębokich, który skupiony jest jednak na całym ciele. Przyczynia się do wyrównania napięcia izometrycznego mięśni i zwiększenia ich giętkości oraz niweluje dysfunkcję w układzie mięśniowo-powięziowym.

Wśród usług fizjoterapeutycznych dostępna jest też nauka i praktyka oddechu, która polega na wyciszeniu organizmu oraz przywróceniu mu równowagi. Ćwiczenia kontrolujące oddech odprężają i relaksują oraz zwiększają pojemność życiową płuc. To cenna umiejętność, którą warto stosować przed ważnym spotkaniem i snem lub po treningu.

W skład naszej oferty wchodzą również zabiegi wyszczuplające oraz programy treningowe z elementami fizjoterapii.

Najlepsza fizykoterapia Targówek, Bródno i Zacisze to nowatorska metoda BEMER na ciało lub punktowo.

Fizykalna Tterapia metodą BEMER to skuteczna i bezpieczna metoda (fizykoterapia), która stymuluje mikrokrążenie krwi. Wykorzystuje się w niej medyczne urządzenie medyczne, którego działania opiera się mikroprądach o niskich częstotliwościach.. Terapia jest bezpieczna i nieinwazyjna oraz przynosi pozytywne rezultaty już po pierwszym zabiegu.

Stosuje się ją jako dodatkowe wsparcie w chorobie Parkinsona i Alzheimera, cukrzycy czy zakrzepicy żył, zatrzymaniu limfy, odchudzaniu. . Jest skuteczna także w przypadku przewlekłych schorzeń zwyrodnieniowych, trudno gojących się ran, niewydolności narządów lub przewlekłym zmęczeniu. Przyśpiesza regenerację tkanek, poprawia sen, wzmacnia siły witalne i zapobiega starzeniu się organizmu. Polecana jest jako działanie profilaktyczne w celu zmniejszania ryzyka kontuzji podczas uprawiania aktywności fizycznych. Wzmacnia również działanie zabiegów fizjoterapeutycznych i kosmetologicznych, zwłaszcza gdzie stosowane są terapie na ciało jak bandaże Arosha, zabiegi anti-aging i Zoga Face Intagration czyli masaż powięziowy twarzy, szyi, dekoltu i głowy.