Mikropigmentacja skóry głowy

Zabieg mikropigmentacji skóry głowy polecamy dla osób borykających się z ubytkami włosów niezależnie od ich przyczyny. Mikropigmentacja oparta jest o zabieg umieszczenia pod skórą pigmentu tak, by ten odwzorowywał nowo wyrastający włos. Metoda mikropigmentacji wprawdzie nie odtwarza włosów, ale pozwala na uzyskanie wrażenie zagęszczenia fryzury a co za tym idzie uzyskanie efektu braku ubytków włosów.

Zabieg mikropigmentacji skóry głowy - dlaczego warto?

W trakcie zabiegu mikropigmentacji skóry  w warstwę podskórną specjalista wprowadza specjalny pigment, którego zadaniem jest odwzorowanie mieszków włosowych i krótkich włosów. Podczas zabiegu wykonywane jest punktowe nakłuwanie skóry. Kolor pigmentu oraz wielkość nakłuć dobierana jest indywidualnie do potrzeb klienta. Zabieg mikropigmentacji skóry Instytut Holispace wykonuje z użyciem pigmentów oraz sprzętu certyfikowanej i renomowanej Holenderskiej marki Ecuri Cosmetics. Cechą charakterystyczną pigmentów jest to, że są one pochodzenia  naturalnego co sprawia, że reakcje alergiczne praktycznie nie występują. Dzięki temu zabieg jest wyjątkowo bezpieczny. Zabiegi przeprowadzamy u klientów w każdym wieku.

Mikropigmentacja medyczna może być rozwiązaniem następujących problemów

  • rzadkie włosy,
  • rzadki zarost
  • łysienie androgenowe,
  • łysienie plackowate,
  • zakola,
  • blizny i oparzenia na głowie,
  • blizny na brodzie.

Przed każdym zabiegiem mikropigmentacji przeprowadzamy konsultację, która umożliwia ocenę stanu skóry głowy i włosów oraz dobór odpowiedniej metody i zakresu zabiegu. Konsultacja jest bezpłatna. W trakcie konsultacji szczegółowo omawiamy z pacjentem przebieg zabiegu oraz oczekiwane rezultaty.

Mikropigmentacja skóry głowy – efekty

Dzięki mikropigmentacji głowy w Instytucie Holispace uzyskujemy efekt optycznego zagęszczenie włosów i przywrócenie / wyrównanie ich linii.

Nasz zabieg jest o wiele tańszą, szybszą i bezpieczniejszą alternatywą dla przeszczepu włosów. Jest to również doskonałe rozwiązanie dla osób u których przeszczep włosów nie jest wskazany lub byłby zbyt problematyczny.

Efekty zabiegu mikropigmentacji pojawiają się właściwie od razu po zabiegu. Są one bardzo naturalne przez co tylko wprawne oko jest w stanie odróżnić efekt zabiegu na głowie od prawdziwych włosów.

Jasne miejsca z prześwitami zanikają, zakola są zredukowane, włosy na czubku głowy są odtworzone, a ewentualne ubytki w zaroście zrekonstruowane.

Specjalista wykonujący zabieg dopasowuje liczbę nakłuć oraz ich wielkość do naturalnej grubości i gęstości włosów czego efektem jest doskonałe wkomponowanie się w naturalne włosy.

Jak wygląda zabieg mikropigmentacji skóry głowy?

Pierwsze spotkanie

Czas spotkania do 1 godziny

Na pierwszym spotkaniu specjalista pigmentacji omawia problem z pacjentem oraz proponuje odpowiednie rozwiązania.

Pierwszy zabieg

Czas zabiegu ok. 2,5 godziny

Przeprowadzamy pierwszy zabieg mikropigmentacji tzw. pierwszą warstwę pigmentu.

Drugi zabieg

Czas zabiegu ok. 2 godziny

Drugi zabieg przeprowadzamy po analizie dotychczasowych efektów pierwszego zabiegu.

Trzeci zabieg

Czas zabiegu ok. 3 godziny

Ostatni zabieg przeprowadzony jest po dłuższej przerwie. Po dokładnej analizie dotychczasowych zabiegów przeprowadzamy trzeci i ostatni zabieg mikropigmentacji.