WELL-AGING nowy nurt w kosmetologii

Well-angig nowy nurt w kosmetologii

Starzenie się skóry jest naturalnym procesem, który dotyczy każdego bez wyjątku tego zjawiska nie da się zatrzymać, natomiast można go znacznie spowolnić. Chcąc wyglądać pięknie na każdym etapie procesu starzenia konieczna jest dbałość o kondycję skóry, ale także o zdrowie całego organizmu.

Zgodnie z przekonaniem well-ageing należy zadbać o potrzeby całego ciała i emocji, troszcz się o swoje zdrowie, akceptować zmiany, żyć w zgodzie ze sobą ora z otaczającym światem, a także w sposób holistyczny pielęgnować swoją skórę na twarzy i ciele.

Zmiany w naszym wyglądzie są naturalnym i fizjologicznym zjawiskiem, jednakże wygląd skóry zależy od bardzo wielu czynników zarówno endo jak i egzopochodnych. Na przestrzeni lat zachodzą w skórze fizjologiczne zmiany, które związane są z procesami starzenia się całego organizmu.

Już po ok. 25 roku życia skóra może zacząć się przesuszać, pojawiają się pierwsze drobne zmarszczki a ujścia gruczołów łojowych stają się bardziej widoczne

Najczęstszymi czynnikami mającymi wpływ na przyspieszone starzenie się skóry są:

stres, czynniki środowiskowe (promieniowanie UV, wiatr, mróz), niewystarczająca ilość snu, nieprawidłowo zbilansowana dieta. Czynniki te spowalniają procesy regeneracji skóry i mogą objawiać się zmęczonym wygładem i szarym kolorytem cery.

W kolejnych latach dochodzi do osłabienia funkcji bariery ochronnej skóry, spowolnienia procesu odnowy komórkowej, co widocznie potęguje efekt zmęczonej cery. Z wiekiem skóra zatraca zdolność do sprawnej regeneracji, mięśnie stają się słabsze, spada ilość kolagenu i elastyny w skórze. Procesy te odpowiedzialne za stopniową utratę jędrności, pogłębianie zmarszczek czy zmianę konturu twarzy. Zmiany zachodzą także w procesie melanogenezy (wytwarzania barwnika), co objawia się powstawaniem plam pigmentacyjnych.

W okresie menopauzalnym na skutek zmian w gospodarce hormonalnej skóra wyraźnie traci gęstość, staje się bardziej przesuszona oraz wrażliwa.

Well aging – równowaga potrzeb ciała i umysłu

Coraz więcej kobiet i mężczyzn świadomie akceptuje zmieniającą się skórę i przyjmuje to ze spokojem. Klienci oczekują natomiast poprawy wyglądu cery, dzięki holistycznie dobranym terapiom zabiegowym i właściwym kosmetykom do pielęgnacji domowej.

Niezależnie od wieku, jeśli chcesz pielęgnować i dbać o swoją cerę z myślą o spowolnieniu procesów starzenia w Instytucie Zdrowia i Urody Holispace znajdziesz wszystko to, czego potrzebuje Twoja skóra, a ty poczujesz odprężenie i poprawę nastroju.

Rekomendujemy szczególnie nasze autorskie terapie i spersonalizowane zabiegi, które odpowiadają aktualne potrzeby skóry.

Zabieg silnie odmładzający ze światłem czerwonym

Skóra trądzikowa – terapia indywidualna

Dotyk Bałtyku – zabieg bankietowy

Dbaj o siebie z Holispace

Autor: Instytut Zdrowia i Urody Holispace

Publikowane na blogu treści o charakterze medycznym mają cel wyłącznie informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Nie mogą w jakikolwiek sposób zastąpić wizyty u lekarza, lekarskiej porady, zaleceń lekarza, czy też postawionej przez lekarza diagnozy.