Medycyna estetyczna regeneracyjna i anti-aging

Medycyna estetyczna regeneracyjna i anti-aging

Medycyna estetyczna regeneracyjna i anti-aging

Medycyna estetyczna regeneracyjna i anti-aging oparta jest o produkty biologiczne, które są wytwarzane z tkanek lub substancji pobranych od tego samego pacjenta, który będzie je otrzymywał. Poniżej przedstawiamy 2 z nich, które stosujemy w Holispace, jako przykłady preparatów autologicznych stosowanych w medycynie regeneracyjnej:

 1. PRP (Platelet-Rich Plasma) – osocze bogatopłytkowe (koncentrat płytek krwi), jest preparatem autologicznym otrzymywanym poprzez odwirowanie krwi pacjenta w celu oddzielenia składników krwi, a następnie pobranie osocza bogatego w płytki krwi. PRP zawiera wysokie stężenie czynników wzrostu, które mogą stymulować regenerację tkanek. Czynniki wzrostu stymulują namnażanie i dojrzewanie komórek, pobudzają syntezę macierzy międzykomórkowej.
 2. PRF (Platelet-Rich Fibrin) – fibryna bogatopłytkowa (koncentrat płytek krwi, komórek macierzystych i fibrynogenu) jest preparatem autologicznym otrzymywanym z krwi pacjenta. Proces wytwarzania PRF polega na odwirowaniu krwi i oddzieleniu skoncentrowanej fibryny bogatej w płytki krwi. PRF zawiera również czynniki wzrostu, które wspomagają procesy regeneracyjne. Fibryna zawiera większą ilość czynników wzrostu. Fibryna pozostaje aktywna przez 2 tygodnie, w porównaniu z osoczem, które czynniki wzrostu namnażają się przez kilka godzin. Stopniowe uwalnianie czynników wzrostu i komórek macierzystych (1-2%) powodują regenerację w sposób ciągły.

Preparaty autologiczne mają wiele zalet, takich jak mniejsze ryzyko odrzutu, brak reakcji alergicznych i większa zgodność biologiczna. Ponadto, stosowanie autologicznych preparatów minimalizuje ryzyko przeniesienia zakażeń i jest dobrze.

Jaka jest różnica pomiędzy PRP i PRF?

 1. Osocze bogatopłytkowe – rewitalizacja i regeneneracja anti-age
 • Skóra z pierwszymi oznakami starzenia
 • Skóra wymagająca rewitalizacji
 • Skóra odwodniona
 • Skóra pozbawiona blasku
 • Skóra po ekspozycjach słonecznych
 • Profilaktyka starzenia skóry

Obszary zabiegowe: Czoło, skronie, okolice ust, szyja i dekolt, dłonie, skóra głowy, brzuch, uda, pośladki, rozstępy

2. Fibryna – odbudowa i siła anti-age

 • Skóra dojrzała, odbudowa gęstości
 • skóra wiotka z wyraźnymi oznakami starzenia
 • skóra wymagająca zwiększenia objętości, przewrócenia blasku i jędrności
 • zmarszczki głębokie
 • ubytki tkanek (wypełnianie blizn po trądziku).

Obszary zabiegowe: skóra głowy, dolina łez, dolna powieka, zewnętrzny kącik oka, policzek, kąt żuchwy, okolice poniżej kącika ust, fałdy nosowo-wargowe, leczenie blizn

Zapraszamy na zabiegi medycyna estetycznej regeneracyjnej i anti-aging opartej o preparaty autologiczne. Zobacz naszą ofertę dostępną pod tym linkiem

Instytut Zdrowia i Urody Holispace Weronika Laura Ławniczak

Publikowane na blogu treści o charakterze medycznym mają cel wyłącznie informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Nie mogą w jakikolwiek sposób zastąpić wizyty u lekarza, lekarskiej porady, zaleceń lekarza, czy też postawionej przez lekarza diagnozy.

Gelavis HA Promocja
Uwaga!
OSTATNIE SZTUKI