Akupunktura Holistycznie Igłą w Problem

Akupunktura holistycznie igłą w problem

Akupunktura jest jednym z działów TCM, czyli tradycyjnej medycyny chińskiej, która patrzy na człowieka w holistyczny sposób. Coraz częściej jest stosowana jako uzupełnienie medycyny konwencjonalnej. Choć powstała w Chinach, wbrew pozorom nie dotyczy pacjentów tylko z tamtego regionu. W odróżnieniu od konwencjonalnej medycyny zachodniej, tradycyjna medycyna chińska stara się połączyć ściśle ciało i umysł.

Emocje i wszelkiego rodzaju stany mentalne wywierają na organizm ludzki i stany chorobowe taki sam wpływ, jak mechanizmy czysto fizjologiczne. Lekarz chiński bierze w leczeniu pacjenta pod uwagę także środowisko, w którym żyje. Warunki, w których pracuje, jego relacje personalne, a przede wszystkim traktowany holistycznie, ogólny stan zdrowia.

Akupunktura YIN i YANG

Według starożytnej, tradycyjnej filozofii chińskiej we wszechświecie i ciele ludzkim jako elemencie wszechświata działają dwie przeciwstawne, ale dopełniające się siły. Siła Yang reprezentuje ciepło, męskość, aktywność, światło, ruch w górę. Siła Yin reprezentuje zimno, żeńskość, bierność, ciemność, ruch w dół.

Przyczyną chorób jest brak równowagi Yin i Yang w naszym organizmie. Jeśli np. pacjent cierpi na nadciśnienie, przyczyną tej choroby jest według medycyny chińskiej nadmiar siły Yang w sercu, a terapia powinna zmierzać do zmniejszenia jej ilości i zwiększenia ilości Yin. Taki właśnie cel ma akupunktura – nakłucie ciała umożliwia uwolnienie zbędnej energii. Napływ brakującej oraz usunięcie istniejących w ciele przeszkód w przepływie energii.

Akupunktura ma bardzo szeroki zakres wskazań, przy czym oczywiście w stosunku do różnych chorób efekty lecznicze wystąpić mogą z różnym stopniem intensywności. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) rekomenduje akupunkturę jako skuteczny środek wspomagający leczenie ponad 40 chorób.

Zabieg akupunktury pozytywnie wpływa na utratę masy ciała. Pomaga przy insulinooporności, zwiększa wrażliwość tkanek na insulinę, pomaga regulować poziom glukozy we krwi. Może złagodzić objawy bruksizmu czy porażenia nerwu twarzowego. Pozytywnie wpływa regulację pracy naszych narządów wewnętrznych.

Chińscy akupunkturzyści natomiast twierdzą, że są w stanie leczyć ponad 250 różnych chorób.

Z sukcesem akupunktura wykorzystywana jest również w kosmetologii – zwana jest tzw. liftingiem bez skalpela. W naturalny sposób hamuje proces starzenia, nadając młodszy, zdrowy i promienny wygląd. Zabieg akupunktury kosmetologicznej reguluje również funkcjonowanie naszych narządów wewnętrznych. Zaleca się ją dla osób, które nie chcą lub nie mogą stosować zabiegów chirurgicznych oraz medycyny estetycznej,  osobom, które w naturalny sposób, chcą poprawić elastyczność i napięcie skóry, tym samym wpływając na likwidację zmarszczek oraz poprawę owalu twarzy.

Efekty jakie uzyskamy po zabiegu Akupunktury kosmetycznej:

 • naturalnie odmłodzona i wygładzona skóra
 • zmarszczki ulegają spłyceniu
 • poprawienie elastyczności i tonusu skóry
 • redukcja obrzęku twarzy i zastojów
 • zmniejszenie napięć mięśni twarzy
 • przyśpieszenie metabolizmu na poziomie komórkowym
 • zmniejszenie blizn, przebarwień
 • lepsze odżywienie, ukrwienie i dotlenienie skóry twarzy
 • większa produkcja kolagenu i elastyny
 • pozytywny wpływ na jakość snu, stany depresyjne, problemy menstruacyjne
 • relaks oraz uczucie szczęścia, wzmożonej energii po zabiegu w wyniku produkcji hormonów szczęścia, serotoniny, dopaminy, endorfin w trakcie nakłuwania akupunkturowego

Ilość i szybkość uzyskanych przemian zależą od wieku klienta, diety, stylu życia, hormonów, typów skóry.

Zaleca się serię składają się z 10 zabiegów, najlepiej 1-2 razy w tygodniu.
Po ukończeniu serii dla utrzymania efektu liftingu zalecany jest jeden zabieg akupunktury kosmetycznej w miesiącu.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu: choroby skórne, szczególnie ze zmianami infekcyjnymi, ciąża, hemofilia, zaburzenia rytmu serca, zaawansowane nadciśnienie tętnicze. Inne to łatwość w pękaniu naczynek włosowatych, przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych, podwyższona temperatura.

Zapraszamy do skorzystania z Akupunktury kosmetycznej w Instytucie Holispace

Autor: Emilia Kowalina Instytut Zdrowia i Urody Holispace

Publikowane na blogu treści o charakterze medycznym mają cel wyłącznie informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Nie mogą w jakikolwiek sposób zastąpić wizyty u lekarza, lekarskiej porady, zaleceń lekarza, czy też postawionej przez lekarza diagnozy.

Gelavis HA Promocja
Uwaga!
OSTATNIE SZTUKI